На саміті НАТО в Мадриді мають погодити додаткові бойові підрозділи, які швидко перекидатимуть на східний фланг

12:59 28 червня 2022 р.

У центрі уваги саміту НАТО в Мадриді, який відкривається сьогодні, - східний фланг. З початком війни Росії проти України усі усвідомили те, про що роками говорили на експертному рівні в альянсі. Російська загроза з використанням конвенціональних озброєнь є більшою, ніж вважали раніше. Тому Росію у новій стратегічній концепції називають уже не партнером, а противником.

Про це інформує Німецька хвиля, пише Dailylviv.com.

Міністри оборони НАТО два тижні тому вирішили, що "східний фланг", тобто територію країн НАТО від Балтійського до Чорного моря, необхідно якнайшвидше посилити. Генсек НАТО сподівається, що на саміті у Мадриді західні члени альянсу погодять рішення про додаткові бойові підрозділи, які, в разі потреби, можна буде швидко перекинути до країн на східному фланзі. Ці пропозиції на даний момент не передбачають розміщення великих бойових підрозділів з тисячами військових на постійній основі.

Бундесвер має підстрахувати Литву

Половина "потужної" бригади, про формування якої оголосив канцлер Німеччини Олаф Шольц (Olaf Scholz) під час свого візиту до Литви на початку червня, загалом дислокуватиметься в Німеччині і лише у разі кризової ситуації буде перекинута в Литву. Інша половина (близько 1500 осіб) розміщуватиметься там на ротаційній основі. Крім того, дві тисячі військових для посилення обороноздатності Литви прибудуть з інших країн НАТО. Тож сили під керівництвом Німеччини налічуватимуть загалом близько 5000 військових.

Генеральний секретар НАТО Столтенберг бажає, щоби на саміті у Мадриді німецький підхід до "нового типу розгортання військ" став прикладом для інших заради посилення безпеки країн на східному фланзі. Дипломати НАТО, які готуються до зустрічі у Мадриді, кажуть, що про свій внесок можуть оголосити Великобританія, Франція, Данія і, можливо, Канада.

Міністр оборони Великобританії Бен Воллес два тижні тому на зустрічі міністрів оборони в Брюсселі дав зрозуміти, що швидкість відіграє тут головну роль. "Не буде 60 днів на перекидання танків до Естонії. Після цього Естонії більше не буде, якщо поглянути на те, що росіяни роблять в Україні". Поки що альянс покладався на свої "сили швидкого реагування", включаючи "Гострий спис", яким, згідно з попередніми планами розгортання, знадобилося б до 60 днів на прибуття в район театру воєнних дій. Тепер це має відбутися набагато швидше. Йдеться про кілька діб.

Передумовою цьому є належна логістика, до якої країнам НАТО ще далеко. У 2018 році НАТО створило "Спільне командування підтримки та забезпечення" в Ульмі. Там зайняті розробкою транспортних маршрутів, зміцненням інфраструктури та усуненням бюрократичних перешкод. Втім, бракує поїздів, мостів та портів для швидкого транспортування важкої військової техніки зі США або з Німеччини на східний фланг. Під час "холодної війни" така логістика була добре налагоджена, але після 1991 року її було демонтовано, адже вважали, що загрози більше не існує. Зараз над пришвидшенням процесів працює керівник командування в Ульмі, генерал Бундесверу Александер Золлфранк (Alexander Sollfrank).

Постійне розгортання чи ротація?

Днями президент Литви Гітанас Науседа в інтерв'ю DW не приховував, що хотів би збільшення кількості військових НАТО у його країні. "Тому що це найкращий спосіб стримати Росію", - сказав він. За словами Науседи, у безпосередній близькості, в Білорусі, дедалі частіше розміщуються російські війська. "Звичайно, у нас немає часу реагувати, і у НАТО було б дуже мало часу для реакції, - сказав глава литовської держави, маючи на увазі російську стратегію. - Я дуже радий, що Німеччина вирішила направити додаткові сили". Насуеда би хотів, щоби ці війська там перебували постійно. "Ми створимо для військових кращі умови, ніж у Німеччині. З військової точки зору, набагато краще координувати дії вже на місці, бути пліч-о-пліч, тренуватися разом, щоби вже на литовській землі удосконалювати навички".

Проте дислокацію на постійній основі вважають занадто дорогою, а також такою, що порушує останні залишки Основоположного акту між НАТО і Росією про взаємні відносини, співробітництво і безпеку від 1997 року, який Росія фундаментально порушила своєю загарбницькою війною. Незважаючи на це, Німеччина, на відміну від Великобританії, закликає НАТО не виходити з цього договору.

Останніми місяцями в НАТО уже посилили свою присутність на східному фланзі. Наявні "бойові групи", тобто підрозділи чисельністю від 100 до 2000 осіб, були посилені у Польщі, Естонії, Латвії та Литві. Також створені нові підрозділи в Словаччині, Угорщині, Румунії та Болгарії. У НАТО підрахували, що через російську загрозу в Європі дислоковані 100 тисяч американських солдатів, майже 10 тисяч з них у Польщі. 40 тисяч військових перебувають під прямим командуванням НАТО.

Країни НАТО на східному фланзі, що приєдналися відносно недавно, наполягають на більшій і тривалішій присутності військ США. Дипломати НАТО застерігають, однак, що слід бути готовими і до того, що підтримка НАТО з боку нинішньої адміністрації Байдена може скоро вичерпатися. Такого сценарію не можна виключати, якщо республіканці переможуть на президентських виборах 2024 року і Дональд Трамп повернеться до Білого дому. З тільки недавно відновленою солідарністю тоді може бути покінчено.

Генсек НАТО і прем'єр Великобританії передбачають тривалість війни в Україні

Якщо Швеція та Фінляндія приєднаються до НАТО, росія збільшить війська, - медведєв

Кораблі постійної морської групи швидкого реагування НАТО увійшли в Балтику

На сході Польщі проходять військові навчання НАТО, в яких бере участь Швеція

НАТО підтримуватиме Україну до її перемоги: зустріч у Берліні

 

 

dailylviv.com

Військовослужбовцям, які перебувають на передовій, доплачуватимуть 70 тисяч гривень

Роботу за кордоном зарахують в український трудовий стаж

У Польщі вночі двічі здіймалися військові літаки

Уряд визначив коло осіб, які зможуть отримати паспортні документи за кордоном

Минулої ночі пошкоджено обладнання чотирьох теплоелектростанцій (фото)

Міністерка з Німеччини відвідала знакові місця Львова

Екскурсоводу 0001 у Львові відкрили меморіальну таблицю і погасили на його честь марку (фото)

Міністр оборони Австралії у Львові пообіцяв $50 млн на протиповітряну оборону

Левів-охоронців Ратуші Львова одягнули у військові берети (фото)

Львову - 768 років. Але місто не святкує - Козицький

Польський прем'єр прокоментував падіння російської ракети за 15 км від українсько-польського кордону

На Львівщині ліквідували дві пожежі на об'єктах, в які вночі влучили ракети

Військовий аеродром і два НПЗ в Росії вразили українці з повітря

Потрійне зіткнення на дорозі «Львів-Шегині». Водії і пасажирка в лікарні

По Львівщині Росія вдарила крилатими ракетами різного класу та аеробалістичними ракетами «Кинджал»

Уночі Росія атакувала чотири ТЕС. Є постраждалі

Росія запустила вночі 34 ракети - яких 21 знищено

Росія вдарила по критичній інфраструктурі на Прикарпатті

Трамп готується разом з Орбаном знову захищати юдеохристиянські цінності

На Миколаївщині знищено три ворожі крилаті ракети

У Дніпровському та Криворізькому районах пошкоджені енергетичні об'єкти

Росія вночі била по об'єктах енергетики у трьох областях

Нові траєкторії нічних ракетних атак

Найбільшу платню на війні пропонують стрільцю-зенітнику, вогнеметнику, саперу, снайперу і...фотографу

У Херсоні пролунали кілька вибухів

Вночі харків’яни почули два потужні вибухи

На Львівщині закінчена повітряна тривога, викликана комбінованою ракетною атакою

Вибухи на Львівщині. ППО обстрілює крилаті ракети

Російські літаки МіГ-31К злетіли з аеродрому

Козицький нагадав про найближчі до Львівщини ракети (доповнено)

Вибухи у Дніпрі

Загроза застосування керованих авіаційних ракет з російських літаків СУ

Повітряна тривога на Львівщині і в більшості областей. Ракети з Ту-95М3 зайшли у простір України

Опівночі закінчилася повітряна тривога на Львівщині. Наступна - через 3,5 години

У повітря піднялася група стратегічних російських бомбардувальників Ту-95мс

Козицький і Садовий попереджають мешканців Львівщини і Львова про російські аеробалістичні ракети

Ворог здійснив запуск гіперзвукових ракет «Кинджал»

Вибухи на Івано-Франківщині

Крилата ракета з Тернопільщини летить у західному напрямку - Повітряні сили

Злетіли два носії ракет класу «Кинджал»