На Львівщині в одному районі пропонують створити дві громади, в інших – шість-сім, – експерт

20:32 18 листопада 2016 р.

Перші об’єднані територіальні громади працюють вже майже рік. Більшість питань, які виникали на початках, уже вирішені.

Про це сьогодні, 18 листопада під час обговорення на тему: «Об’єднання громад на Львівщині: виклики і наступні кроки»,  яке відбулося у Львівському прес-клубі, повідомила керівник ГО “Центр громадської адвокатури» Тетяна Яцків.

- Коли це все починалося, то й експерти, і громадськість, яка підтримувала ці процеси, не знали як воно буде. Не кажучи вже по громади, які об’єднувалися. Питання, які виникали, це були юридичні, процедурні: як це робити, які процеси повинні відбуватися, чи правильно, чи не правильно ми застосуємо це законодавство, - згадує вона.

За рік вже всі ці питання з’ясували. Тільки цього року за підтримки фонду «Східна Європа» реалізовувалися 10 проектів, які працювали з вже об’єднаними громадами та тими ініціативами, які тільки хочуть об’єднуватися.

- Натомість постали інші питання: спроможність громад, що відбувається в громадах, яка структура, які є ресурси. Почали говорити про стратегічне планування, а не вирішення конкретних питань. Почали цікавитися куди рухається громада, які ресурси в неї є, як вона може заробляти кошти, - розповідає Тетяна Яцків.

За її словами, зараз вже є громади, які об’єдналися, є громади, які перебувають в процесі об’єднання, є і такі, в яких процес йде досить складно.
Експерт ГО “Центр громадської адвокатури” Богдан Зелений зауважив, що зараз сформований новий перспективний план об’єднання територіальних громад у Львівській області.

- Він доволі різношерстий. В одному районі пропонують сформувати дві об’єднані громади, в інших – шість-сім і більше, - каже він.
За словами експерта, досі немає єдиної думки про те, що називати спроможною громадою.

- Чи це має бути велика громада, чи така, що об’єднується на добровільних засадах? Велика більше шансів має вважатися спроможною в такому розумінні, як це трактує держава. А з малими є ризик, що вони не відбудуться. Але з іншого боку, великій громаді немає сенсу думати про розвиток, коли вона і так має багато ресурсів. Тому що стимулом до розвитку була нестача ресурсів, - вважає Богдан Зелений.

Також експерти не знають, що рекомендувати громадам: чи очікувати, поки всі сільські та селищні ради приймуть спільне рішення щодо об’єднання  згідного з новим перспективним планом, чи тій частині, яка готова об’єднуватися, вже робити це, чи взагалі не звертати увагу на той перспективний план, а об’єднуватися так, як їм бачиться.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу