На Львівщині створили для забезпечення порядку координаційний комітет (оновлено)

23:12 12 липня 2015 р.


Фото: lviv.vgorode.ua

Керівник ЛОДА Олег Синютка заявив у неділю: «Ситуація доволі кризова. Важливо бути всім разом і державне ставити вище особистого. Працюємо спільно з СБУ і МВС області».

На Львівщині створили  координаційний комітет для забезпечення порядку. Щоправда, офіційної інформації про створення такого комітету немає на сайті Львівської ОДА. Керівник області Олег Синютка, вочевидь, беручи приклад з міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, котрий чи не цілодобово дописує у соціальні мережі, повідомив про нову структуру на своїй сторінці у «Facebook».

«Ситуація доволі кризова, – йдеться у повідомленні. – Важливо бути всім разом і державне ставити вище особистого. Бандити і злодії повинні бути покарані незалежно від партійної приналежності. Справедливість має перемогти. Працюємо спільно з СБУ і МВС області. Координатором від ОДА визначено заступника голови ОДА Андрія Корната».

Також губернатор зазначив телефон Андрія Корната (заступник голови Львівської ОДА. – «ЩЛ») і додав, що перший сюжет про Мукачево з'явився на російському «LifeNews»: «А це наштовхує на відповідні думки... І ми це також повинні враховувати».

Тим часом, «Правий сектор Львівщини», котрий вчора оголосив безстроковий страйк, розклав намети біля будівлі ЛОДА, вночі палив шини, а зранку згорнув діяльність на Винниченка, 18, знову скерував своїх представників до приміщення облдержадміністрації. Хлопці, як і вчора, розклали намети, а потім зняли з флагштоку прапори Євросоюзу і почепили свої, «Правого сектору».

Міліціонерів довкола не спостерігалося. Невдовзі на місце події прибув заступник голови Львівської ОДА Андрій Корнат, який не коментував заміни прапорів. 

На сайті «Правого сектору Львівщини» з’явилося повідомлення, що у зв’язку зі значним переміщенням військової техніки та рухом автобусів з людьми спортивної статури «Правий сектор» виставляє блокпост на трасі «Київ-Львів» (поблизу Гамаліївки). Також – інформація про те, що блокпости діють під Києвом, на Самбірській трасі та у місті Стрий.

Про це повідомили сьогодні, 12 липня, в київському часописі «День». Координатор «Економічного бойкоту російських товарів» Олег Радик опублікував у соцмережі «Заяву Громадських організацій та громадських активістів Львівщини, щодо мукачівських подій», у якій мовиться:

«Враховуючи надзвичайну ситуацію, що склалась у зв'язку із подіями у м. Мукачево, розуміючи всю небезпеку щодо можливості розв'язання чергового штучного конфлікту на території нашої держави, громадські активісти Львівщини готові до спільної координації дій з метою протистояння новим загрозам, які плануються ворогами українського народу. Ми рішуче засуджуємо будь-які дії, що можуть стати загрозою життю, здоров'ю чи безпеці мирного населення, однак вважаємо беззаперечним той факт, що вказані події стали можливими в тому числі внаслідок безвідповідальності діючої влади. Більш того, саме участь закарпатських силовиків (СБУ та МВС) у кришуванні злочинних схем контрабанди є очевидною та такою, що спричинило свавілля та впевненість у безкарності з боку кримінальників. 

Громадські активісти Львова висловлюють підтримку побратимам з «Правий сектор-Захід» та вважають справедливими вимоги їх провідника, щодо необхідності здійснити об'єктивне розслідування вчорашніх подій. Наслідком такого розслідування мають стати швидкі та рішучі рішення щодо притягнення до кримінальної відповідальності УСІХ винних, не зважаючи на їхню приналежність до тієї чи іншої політичної сили, наявності статусу Народного депутата, звання, посади, бойових заслуг тощо.

Водночас, вважаємо за доцільне відсторонити від виконання своїх обов'язків усіх керівників силових структур Закарпатської області та інших високопосадовців регіону, за безпосередньої участі чи бездіяльності яких стали можливими події, що призвели до загибелі людей та чергової дестабілізації в Україні. 

Варта1, Варта700, Економічний бойкот, Самооборона Львівського Євромайдану, Народна Самооборона, Рабів до Раю не пускають, Пріоритет права, Розвиток громади, Допомога армії України, Афганська сотня, Координаційна Рада сотень майдану, Волонтерський Полк та ряд інших громадських організацій та громадських активістів».

Цю заяву опубліковано на сотрінці Олега Радика в інтернет-мережі «Facebook».

Як інформував «ЩЛ», активісти «Правого сектора» очікують на виїзді зі Львова гвардійців, щоб не пропустити їх до Мукачевого, а також закликали львів’ян протестувати під стінами облдержадміністрації, куди вони вже зносили шини й де також встановили вчора два намети, а сьогодні поміняли прапори Євросоюзу біля Львівської ОДА на червоно-чорні, а близько 120 бійців «Правого сектору» Львівщини вирушили до Мукачевого.

dailylviv.com

До теми

12:21 4 грудня 2021 р.

Відзначення 30-ї річниці ЗСУ за участю Володимира Зеленського: у Львові перекриють дві вулиці

У понеділок, 6 грудня о 17:50 годині у Львові на площі біля Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбудеться телеміст з нагоди відзначення 30-ї річниці Збройних Сил України за участю Президента України Володимира Зеленського.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу