На Львівщині готують делікатес зі смажених трутнів

12:46 3 лютого 2020 р.

На сімейній бджолофермі Дитюків на Львівщині почали вирощувати трутнів з гастрономічною та лікувальною цілями. Вони, як і інші бджолопродукти, мають оздоровчий ефект.

Про це “Щоденному Львову” розповів власник бджолоферми Мар’ян Дитюк, який працює у бджолярстві тридцять років.

- Технологічно - це дуже тонкий процес. На початку травня матка відкладає яйця, і ми мусимо пильнувати, щоб вони не сформувалися в дорослу личинку. За 16-17 днів отримуємо трутнів, як ми називаємо, з фіолетовим головами. Відбираємо їх вручну, заморожуємо і потім підсмажуємо. Вони мають смак горішків до пива. Коли на пасіці був голова товариства бджолярів Лодзівського воєводства з Польщі, то він сказав, що таке їв лише в Індонезії. 

За словами Мар’яна Дитюка, обов’язкова умова для отримання якісного продукту  - мінімізація його контакту з повітрям.

- Треба швидко запакувати 16-17-денних трутнів у морозильну камеру. Бо будь-який тривалий контакт з повітрям зіпсує продукт.

Така сама вимога з дотримання холодового ланцюга стосується й інших бджолопродуктів - гомогенату трутневих личинок і маточного молочка.

- Гомогенат трутневих личинок робимо з личинок трутнів, яким 7-8 днів. Механічним способом витискаємо їх зі стільника і отримуємо однорідну масу. Ця операція не може тривати більше 5-10 хвилин від початку і до моменту заморожування. Споживання щодня 5-ти грамів гомогенату забезпечує добову потребу організму людини в ненасичених жирних амінокислотах. Не менш цінним є маточне молочко - секрет бджіл, яким вони годують личинок. Ми збираємо його з кінця травня до середини серпня. Тут все також розраховано за хвилинами. Молочко одразу розфасовуємо в шприци по одному граму - і заморожуємо. В Японії є державна програма, яка зобов’язує давати дітям до 14 років маточне молочко. Там один грам цього продукту коштує від 2 до 7-8 доларів. Ціна залежить від якості, - каже власник бджолоферми на Львівщині. 

Мар’ян Дитюк розповів, що саме апітерапія повернула йому здоров’я після стресу на Майдані.

- Після Майдану різко почав здавати імунітет. Тоді було мені 45 років. Стрибав тиск. Тонометр показував 120 на 80, а через 5 хвилин уже - 160 на 110. Тахікардія сягала 100-120 ударів за хвилину. Крім того, дуже почали боліти ноги, - згадує бджоляр.

Офіційна медицина, за його словами, не допомагала.

- Я почав з настоянки личинок великої воскової молі. Споживав по 20-25 крапель на 30 грамів води за півгодини до їди. Їздив також на голкотерапію. Але вона давала короткочасний ефект - на 1-2 тижні,- розповідає Мар’ян Дитюк. 

Тоді лікар, який ставив голки, порадив пану Дитюку вдатися до бджоловжалювання.

- Наголосив, що бджолярі у всьому світі славилися сильним імунітетом і дослівно сказав: “Не робіть з себе вар’ята, хлопці, - ставте бджоли”, - згадує пасічник.

За словами Мар’яна Дитюка, божі комахи жалили його і раніше. Але за методикою лікування при різних хворобах їх треба ставити в різні біологічно активні крапки. Лише тоді буде результат.

- Я звернувся за такою консультацією до лікаря-апітерапевта Івана Йосиповича Пилипчука, який стояв біля витоків створення у Львівському національному медуніверситеті кафедри реабілітації та нетрадиційної медицини. Він підказав крапки, куди і з якою періодичністю ставити бджоли при моїх захворюваннях. За 2,5 року, за його методикою, я пустив собі більше 5 тисяч бджіл і щодня дякую: батькам, які мене народили, і бджолам, які мене вилікували. Тепер для профілактики приймаю через день по 16-20 бджіл. Ставлю на ноги, руки, поперек, - ділиться досвідом власник бджолоферми.

Мар’ян Дитюк вважає, що для України, з усіма наслідками Чорнобиля і безконтрольним отруєнням хімією сільгоспугідь, на часі є створення Державного інституту апітерапії. Це поліпшить генофонд нації ліпше, ніж будь-які фармацевтичні препарати.

dailylviv.com

До теми

22:34 14 квітня 2021 р.

Інструктори НАТО на Львівщині навчали воювати з диверсійними і розвідгрупами

На території Міжнародного центру миротворчості та безпеки при Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулися кількаденні польові тренування спеціалістів Військової служби правопорядку. Головною метою було відпрацювання методів припинення постачання до військових частин і містечок наркотичних та інших заборонених речовин, а також пошук і припинення діяльності в нашому тилу ворожих диверсійних і розвідувальних груп.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу