На Львівщині готують делікатес зі смажених трутнів

12:46 3 лютого 2020 р.

На сімейній бджолофермі Дитюків на Львівщині почали вирощувати трутнів з гастрономічною та лікувальною цілями. Вони, як і інші бджолопродукти, мають оздоровчий ефект.

Про це “Щоденному Львову” розповів власник бджолоферми Мар’ян Дитюк, який працює у бджолярстві тридцять років.

- Технологічно - це дуже тонкий процес. На початку травня матка відкладає яйця, і ми мусимо пильнувати, щоб вони не сформувалися в дорослу личинку. За 16-17 днів отримуємо трутнів, як ми називаємо, з фіолетовим головами. Відбираємо їх вручну, заморожуємо і потім підсмажуємо. Вони мають смак горішків до пива. Коли на пасіці був голова товариства бджолярів Лодзівського воєводства з Польщі, то він сказав, що таке їв лише в Індонезії. 

За словами Мар’яна Дитюка, обов’язкова умова для отримання якісного продукту  - мінімізація його контакту з повітрям.

- Треба швидко запакувати 16-17-денних трутнів у морозильну камеру. Бо будь-який тривалий контакт з повітрям зіпсує продукт.

Така сама вимога з дотримання холодового ланцюга стосується й інших бджолопродуктів - гомогенату трутневих личинок і маточного молочка.

- Гомогенат трутневих личинок робимо з личинок трутнів, яким 7-8 днів. Механічним способом витискаємо їх зі стільника і отримуємо однорідну масу. Ця операція не може тривати більше 5-10 хвилин від початку і до моменту заморожування. Споживання щодня 5-ти грамів гомогенату забезпечує добову потребу організму людини в ненасичених жирних амінокислотах. Не менш цінним є маточне молочко - секрет бджіл, яким вони годують личинок. Ми збираємо його з кінця травня до середини серпня. Тут все також розраховано за хвилинами. Молочко одразу розфасовуємо в шприци по одному граму - і заморожуємо. В Японії є державна програма, яка зобов’язує давати дітям до 14 років маточне молочко. Там один грам цього продукту коштує від 2 до 7-8 доларів. Ціна залежить від якості, - каже власник бджолоферми на Львівщині. 

Мар’ян Дитюк розповів, що саме апітерапія повернула йому здоров’я після стресу на Майдані.

- Після Майдану різко почав здавати імунітет. Тоді було мені 45 років. Стрибав тиск. Тонометр показував 120 на 80, а через 5 хвилин уже - 160 на 110. Тахікардія сягала 100-120 ударів за хвилину. Крім того, дуже почали боліти ноги, - згадує бджоляр.

Офіційна медицина, за його словами, не допомагала.

- Я почав з настоянки личинок великої воскової молі. Споживав по 20-25 крапель на 30 грамів води за півгодини до їди. Їздив також на голкотерапію. Але вона давала короткочасний ефект - на 1-2 тижні,- розповідає Мар’ян Дитюк. 

Тоді лікар, який ставив голки, порадив пану Дитюку вдатися до бджоловжалювання.

- Наголосив, що бджолярі у всьому світі славилися сильним імунітетом і дослівно сказав: “Не робіть з себе вар’ята, хлопці, - ставте бджоли”, - згадує пасічник.

За словами Мар’яна Дитюка, божі комахи жалили його і раніше. Але за методикою лікування при різних хворобах їх треба ставити в різні біологічно активні крапки. Лише тоді буде результат.

- Я звернувся за такою консультацією до лікаря-апітерапевта Івана Йосиповича Пилипчука, який стояв біля витоків створення у Львівському національному медуніверситеті кафедри реабілітації та нетрадиційної медицини. Він підказав крапки, куди і з якою періодичністю ставити бджоли при моїх захворюваннях. За 2,5 року, за його методикою, я пустив собі більше 5 тисяч бджіл і щодня дякую: батькам, які мене народили, і бджолам, які мене вилікували. Тепер для профілактики приймаю через день по 16-20 бджіл. Ставлю на ноги, руки, поперек, - ділиться досвідом власник бджолоферми.

Мар’ян Дитюк вважає, що для України, з усіма наслідками Чорнобиля і безконтрольним отруєнням хімією сільгоспугідь, на часі є створення Державного інституту апітерапії. Це поліпшить генофонд нації ліпше, ніж будь-які фармацевтичні препарати.

dailylviv.com

До теми

16:00 23 листопада 2020 р.

У Львові подали позов до суду, щоб зупинити сесію нової Львівської міськради

Цієї ночі міська виборча комісія ухвалила рішення перенести дату першої сесії міської ради з 3 грудня на 24 листопада. Як наголосив міський голова Львова Андрій Садовий, це виглядає як спроба узурпації влади у місті, тому це рішення будуть оскаржувати. Мер зазначив, що такої ситуації у Львові ще не було, тому сподівається, що здоровий глузд все ж переможе.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу