На Львівщині демонтують ще три монументи-символи радянської окупації. Адреси

17:18 8 березня 2023 р.

Фото до новини

Йдеться про об’єкти-пам’ятки радянським солдатам у м. Турка, смт Меденичі та с. Стрілки.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com.

Учора, 7 березня, відбулося чергове засідання консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА. Серед питань, які розглядали, — ті, що сприяють процесу декомунізації.

«Від початку року три громади області звернулися в департамент з метою позбутися символів радянської окупації на своїй території. Турка та Стрілки планують перенести братські могили радянських воїнів з центральної частини своїх населених пунктів на місцеві кладовища. А жителі смт Меденичі —  демонтувати скульптуру радянського солдата. Ми підтримуємо такі рішення, а тому якнайшвидше винесли ці питання на розгляд консультативної ради і її члени одноголосно підтримали всі три ініціативи. Тепер відповідні документи будуть подані до центрального органу охорони культурної спадщини», — коментує директорка департаменту Олена Василько.

Також під час засідання розглянули питання історичної довідки «Юдейського цвинтаря (окописька) у м. Ходорів». За результатами обговорень буде скеровано звернення до органу місцевого самоврядування щодо можливості розробки історико-архітектурного опорного плану міста. 

На Стрийщині зруйнували барельєф зі зірками на чолі

Воїни, які прийшли з фронту, знесли на Львівщині радянські пам'ятники (відео)

У Львові демонтували пам’ятник комуністу (+відео)

Як останній радянський солдат покидав Червоноград (відео)

У Львові на пагорбі слави демонтували радянську символіку: як це було (відео)

У Дрогобичі пригашують радянський вічний вогонь

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів