У Львові демонтували пам’ятник комуністу (+відео)

20:45 7 вересня 2016 р.

Фото до новини


Фото: galinfo.com.ua

Погруддя передадуть на постійне зберігання національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького.

У Львові демонтували пам’ятник радянському письменнику Степану Тудору, встановлений у центрі міста на площі Євгена Маланюка

Сьогодні, 7 вересня, на площу Євгена Маланюка прибула спеціальна техніка одного з комунальних підприємств Галицької райадміністрації Львова, яка тросом зачепила погруддя Степанові Тудору й зняла його з постаменту. Демонтований пам’ятник буде передано Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького на постійне зберігання.

Після демонтажу погруддя розпочнеться реконструкція самої площі. Згідно з проектом капітального ремонту, площу Маланюка замостять бруківкою двох кольорів, натуральним каменем та мозаїкою. На площі встановлять лавки, ліхтарі та фонтан. Рішення про демонтаж пам’ятника було ухвалено Львівською міською радою 30 червня 2016 року. 9 травня близько 40 осіб у балаклавах намагалися самовільно демонтувати пам'ятник радянському поету Тудору. Тоді двоє співробітників поліції отримали тілесні ушкодження.

На початку червня невідомі облили пам’ятник червоною фарбою. Після цього у Львівській міськраді створили робочу групу, яка ухвалила рішення демонтувати пам’ятник та передати його Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького. Також було заплановано провести реконструкцію площі Євгена Маланюка.

Про це повідомили сьогодні, 7 вересня, в інформаційній агенції УНІАН.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів