Міністерство оборони України спростовує інформацію про перехід 72 частин у російське підпорядкування

14:17 21 березня 2014 р.


Фото: mil.gov.ua

Керівник медіа-центру МОУ в Криму Владислав Селезньов повідомив у п’ятницю, що Державний Прапор України майорить на півострові над 40 військовими об’єктами.

Міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу заявив сьогодні, 21 березня, що в четвер у Криму 72 українські військові частини підняли російські прапори й практично цілком перейшли в Збройні сили Росії. Як повідомляє «РИА «Новости», Шойгу заявив у п'ятницю.на нараді президента РФ Путіна з постійними членами СБ Росії:

«За вчорашній день 72 частини практично цілком, повним складом прийняли рішення перейти в Збройні сили Росії... Над цими частинами самі і командири, та їх підрозділи, офіцери підняли російські прапори. Ми, безумовно, займаємося тим, що оформляємо і офіцерів, та особовий склад, який проходить службу в цих частинах, і за громадянством, і у зв'язку з підписаним вами вчора рішенням про визнання і звань, і освіти за офіцерам».

Шойгу стверджував також, що «все це відбувається на абсолютно добровільній основі»: «Ми пропонуємо, власне, три напрямки подальшого життя особового складу цих частин: перше – якщо є бажання служити в армії Росії, ми, пропонуємо місце служби; якщо у людини немає бажання продовжувати службу в армії Росії, але є – залишитися в Криму, то така можливість теж є. Третє - якщо людина хоче продовжувати службу в армії України, йому також надаються всі можливості, вона вільно може виїхати з Криму для продовження служби в інших регіонах, у частинах армії України». 

Натомість прес-секретар начальника Генштабу Збройних сил України Олексій Дмитрашківский не підтвердив «Українській правді» цю інформацію. Однак, заявивши, що «це неправда», не уточнив деталі.

Своєю чергою прес-секретар міністра оборони України Богдан Сеник заявив: «Це не відповідає дійсності. Вони говорять про військовослужбовців, маючи на увазі якихось працівників, службовців, йде пересмикування фактів».

А керівник медіа-центру Міноборони України в Криму Владислав Селезньов повідомив «Українській правді», що, за його даними, в Криму – до 40 військових «організмів», над якими майорить прапор України. У тому числі – п’ять кораблів в озері Донузлав: «Ольшанський», «Кіровоград», «Черкаси», «Чернігів», корвет «Вінниця».

Селезньов повідомив також: «На кораблі «Славутич»у п'ятницю під Державний Гімн України підняли Державний Прапор України і гюйс корабля. Люди знаходяться на бойових постах, несуть чергування».

За даними Селезньова, морські піхотинці Феодосії готуються до передислокації на материкову частину України, особовий склад Південної військово-морської бази ВМС України в четвер строєм залишив розташування й тільки деякі військові частини захоплені в результаті штурму. За інформацією Селезньова, в автомобільному батальйоні, який дислокується в Бахчисараї, в результаті захоплення був спущений прапор ВМС України й піднято прапор Російської Федерації.

«Там частина особового складу перейшла під прапор РФ», – зазначив Селезньов. Він пояснив, що емісари Російської Федерації зараз працюють у всіх військових частинах.

«Вони пропонують три варіанти: служба в Чорноморському флоті, їхати в Україну, третій – звільняйтеся і живіть в Криму», – додав Селезньов.

Як повідомив у п’ятницю «Щоденний Львів», керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук написав сьогодні, 21 березня,  на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook»: 

«Оперативні дані групи «Інформаційне Опір» з опору військ. В інформпросторі зараз гуляє маса домислів і чуток по тих частинах і кораблям ВМС України, які здалися ворогові. Повідомляємо точні дані на 12.00 (21 березня) .

У Донузлаві не здаються п’ять кораблів Військово-Морських Сил України: «Костянтин Ольшанський», «Кіровоград», «Черкаси», «Чернігів», «Вінниця». У Севастополі залишився один корабель під українським прапором – «Славутич».

У Феодосії українські морські піхотинці з ранку готуються до передислокації на материк. Ці приготування проводяться за узгодженням з Генеральним штабом Збройних Сил України.

Найбільш складна ситуація в 36-й бригаді. Тут, за деякими даними, частина особового складу вже перейшла на сторону окупантів або просто залишила місце служби. Частина військовослужбовців ще тримаються. Ситуацію в 36-й бригаді та інших частинах ми намагаємося прояснити».

dailylviv.com

До теми

13:23 25 жовтня 2021 р.

31 жовтня у чотирьох районах Львівщини відбудуться місцеві вибори

Уже за тиждень, 31 жовтня, в чотирьох районах Львівської області відбудуться місцеві вибори. Цього дня на позачергових виборах обиратимуть Комарнівського міського (Львівський район) і Шегинівського сільського (Яворівський район) голів.

Рубрика: Політика

21:54 24 жовтня 2021 р.

Міністерство оборони очолить ексльвів'янин, який має успішну кар'єру в Києві

Президент України Володимир Зеленський погодив кандидатуру нового керівника Міністерства оборони. Ним має стати чинний віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу