Львів’яни продовжать блокування силовиків (відео)

17:54 22 січня 2014 р.

Фото до новини


Фото: dw.de

Молоді люди, які прийшли на Євромайдан біля пам’ятника Тарасові Шевченку, запевнили, що налаштовані дуже рішуче й готові діяти радикально, виїхавши на Київ.


Відео: zik.ua

З дев’ятої години ранку на центральну площу міста сходяться львів’яни. Вони шоковані подіями і вбивствами молодих людей у Києві, крізь сльози жінки обмінюються інформацією та спостерігають на великому екрані пряму трансляцію з вулиць столиці. Станом на другу годину дня, 22 січня, на площі зібралося вже більше тисячі осіб. Переважно це старші люди, бо молодь збирається біля частин внутрішніх військ та «Беркута», продовжуючи третю добу блокувати виїзди на Київ.

Матері, сини яких нині несуть строкову службу у внутрішніх військах, закликали владу не втягувати війська у збройний конфлікт. «Ми не хочемо, щоб наші діти стали політичним місивом», – заявили 22 січня на прес-конференції у Львові матері.

За їхніми словами, хлопці не хочуть їхати у Київ і вдячні за блокування. Вони також повідомили, що наказу відправляти строковиків у Київ ще не було.

«Але якщо буде, то військові зобов’язані його виконувати. Тож блокада є дуже доречним засобом для стримування», – додали батьки. На завтра матері військовослужбовців запланували віче у центрі міста.

Події у Києві заохотили радикалізм

Мер Львова Андрій Садовий зі сцени заявив, що від сьогодні починається новий відлік історії. «Боротьба почалася, вона триватиме довго. Волю і незалежність за один день не відвоюєш», – зазначив мер.

Місто фактично у жалобі за жертвами протистоянь, відмінили всі урочистості з нагоди Дня Соборності. На 16 годину запланована траурна мирна хода. Біля Вірменської катедри помоляться та запалять свічки у пам'ять про застреленого активіста Сергія Нігояна.

Молоді люди, що прийшли на майдан, запевнили «DW», що налаштовані дуже рішуче і готові діяти радикально, виїхавши на Київ. «У нас не вкладається в голові, що могло дійти до зухвалих збройних вбивств, – кажуть хлопці з львівського Майдану. – Якби ми були повнолітні (зараз нам тільки 17 років), то нас би вже нічого не стримало, навіть батьки».

Схожі настрої є у багатьох опитаних львів’ян з Майдану. Ще донедавна порожня скринька для збору коштів на потреби «Правого сектору» (групи юнаків радикального націоналістичного спрямування) сьогодні миттєво поповнилася грішми. Львів’яни активно вкидають сотнями гривні, долари та євро і не приховують, що готові спонсорувати збройний опір до діючої влади.

Про це повідомляє сьогодні, 22 січня, журналіст Української служби «Deutsche Welle» Галина Стадник.

Як інформував «ЩЛ», віче у Львові закликало вирушати до Києва, відтак львів’яни масово їдуть до столиці, щоб підтримати в Києві. протестувальників.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів