Львівський політолог розповів, на яку реакцію людини скеровано опитування Зеленського

21:51 21 жовтня 2020 р.

Фото до новини

Попри те, що ми живемо в демократичному суспільстві, важливі політичні, економічні, медичні питання мають вирішувати фахівці кожної сфери, а не пересічний громадянин, якому Президент України налаштований поставити 5 запитань 25 жовтня неподалік виборчих дільниць.


Відео: Львівський пресклуб

Так вважає Маркіян Михайлишин, аналітик Львівського центру політики та аналітики «Поліс», пише Dailylviv.

- На жаль, більшість населення України не може «вловити» політичного аспекту і тих процесів, які відбуваються в державі. Я розумію, всі думають, що вони – політологи. Але політологія - така ж наука, як і математика. Щоб її осягнути, треба здобути грунтовні знання і постійно вдосконалювати їх. Ось чому апеляція Володимира Зеленського з приводу важливих політичних (та й зрештою економічних, медичних) питань – не найкраща ідея. Цим мають займатися фахівці. А звичайні люди без спеціальних знань, за всієї поваги до них, можуть зламати ті чи інші процеси, бо елементарно не розуміються на них, – сказав він на засіданні «Що виборцям Львівщини робити з 5-ма запитаннями Президента України В. Зеленського у день виборів – 25 жовтня?» у Львівському пресклубі.

Маркіян Михайлишин зазначає, що ці 5 питань від Зеленського є також «емоційно заангажованими», оскільки здебільшого скеровані на певну психологічну реакцію від людини, але не на конструктивну відповідь. Адже як сама добірка питань, так і їхнє формулювання, викликають зустрічні.

- Наприклад, запитують, чи потрібно скоротити кількість народних депутатів до 300. Я довго шукав тут логіку – і не знайшов. Чому не до 299? Не до 301? Врешті, за законом, у нас є квота репрезентації - то як ті 300 депутатів зможуть відобразити кожного виборця у парламенті? Якими арифметичними діями це вираховували? Чи таким питанням ніхто не задавався взагалі – просто сподобалось число 300? – сказав він.

Політолог також абсолютно не розуміє питання про вільну економічну зону на Донбасі:

- У яких саме районах Донбасу? Що саме вона передбачає? Які тут є нюанси? Бачите, скільки відразу уточнень виникає. То як можна ствердно або ні відповісти на це запитання? – не розуміє Маркіян Михайлишин.

Особливо «емоційним», на думку політолога, є питання про довічне ув’язнення за корупцію:

- Для вуха людини, яка живе чесно, і хоче, щоб чиновники не крали, така фраза, звісно ж, звучить красиво.  Дехто навіть додасть: «О! Як у Сингапурі!» Проте, чи всі знають, що це - не є найефективніша форма боротьби з корупцією? Навіть з Азії, звідки походить цей «драконівський» метод, він не працює. У тому ж Китаї, для прикладу, запроваджена смертна кара. Але хабарі беруть і далі!

Маркіян Михайлишин порадив людям бодай трохи «погуглити» інформацію по тих запитаннях, які пропонує Зеленський, щоб скласти про них власну думку. А відповідати чи ні – справа кожного.

- У будь-якому випадку це схоже на якесь приватне опитування і сенсу в ньому я не бачу, – каже він. – Я не думаю, що його результати стануть базою для певної публічної позиції Президента. Але те, що їх можуть використати як основу для якоїсь законодавчої ініціативи ,– цілком можливо, – пояснив політолог.

«Слуга народу» не має жодного стосунку до опитування від Зеленського 25 жовтня - представниця політсили у Львові.

Представник ОПЗЖ у Львові назвав опитування від Зеленського «черговим обманом виборця» і закликав не відповідати на 5 питань.

У ВО «Батьківщина» вважають, що опитування від Зеленського фінансує наркомафія та закликають викликати поліцію.

.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів