Леонід Кравчук у Львові сказав, коли настане мир

15:17 6 вересня 2018 р.

Президенту не потрібно бути професіоналом з усіх питань. Він повинен бути професіоналом в управлінні, мати честь, совість та бути відповідальним. А чи він економіст, юрист, фізик, математик – це не впливає на діяльність Президента.

Про це сьогодні, 6 вересня, під час прес-конференції на тему: «27 років Незалежності: перемоги, поразки, нові виклики», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив Президент України (1991-1994 років) Леонід Кравчук. 

- Президент має помічників та радників. І йому скажуть: «Ось так – захищати свою державу, а ось так – захищати свою кишеню». А він обирає, що йому ближче, - вважає перший Президент Незалежної України. 

Зі свого досвіду він знає, що Президент повинен жити не для себе, а для України. 

- Усе, що він планував для себе, його родина, його наміри – на другому місці. А на першому – Україна. Він повинен бути гуманним у кожному своєму рішенні. І також у Президента має бути єдність розуму і духу, - каже Леонід Кравчук. 

Також, на його думку, якщо би жінка стала Президентом кілька років тому, у найважчий важкий час, то Україна не мала би війни. 

- І якщо жінка стане Президентом, то в Україні настане мир, - переконаний він.

Покликаючись на свій досвід, Леонід Кравчук зізнався, що дещо би змінив, якби мав нинішній досвід, коли працював Президентом. 

- Я би зовсім інакше побудував відносини з Росією. Тоді я ще вірив в те, що ці відносини можуть бути якщо не братськими, то реальними. Я вірив, що Росія буде зацікавлена в Україні, а Україна – в Росії. Тепер я це не вірю, тому що знаю – Росія воює 150 років. І за цей час створилась «еліта війни». Іншого способу, крім сили та тиску, вони не знають. У них навіть термін такий є – примус до миру. Дискусії, виконання міжнародних угод – це для них закрита тема. Тому я би налагодив більш точні та відповідальні відносини з Росією, - каже він. 

Порівнюючи свій досвід роботи до створення Незалежної України, та вже в Україні, Леонід Кравчук каже, що тоді було простіше.

- Я був другим секретарем ЦК Компартії України. Та влада, яка була у мене тоді, в десять разів більша, ніж у чинного Президента. Я двічі завдання нікому не повторював. Завдання формулювалося один раз. Людина знала, що якщо вона завдання не виконає, то це – останній день її на роботі. А зараз кажуть: «Президент щось каже? Ну, то хай собі говорить», - зазначає Леонід Кравчук і вважає, що чинну владу не бояться і не поважають.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

18:21 18 серпня 2022 р.

У Львові Київ і Анкара підписали меморандум про участь Туреччини у відбудові інфраструктури України

У Львові у присутності Президента України Володимира Зеленського та Президента Турецької Республіки Реджепа Таїпа Ердогана підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо відновлення інфраструктури, який передбачає участь турецької сторони у повоєнній відбудові нашої країни.

Рубрика: Політика

17:49 18 серпня 2022 р.

Тристороння зустріч між Ердоганом, Зеленським і Гутеррешем у Львові тривала 40 хвилин, - TRT

Сьогодні, 18 серпня, після зустрічі у форматі тет-а-тет президент Ердоган зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським і генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем у рамках тристороннього саміту в Палаці Потоцьких.

Рубрика: Політика

17:23 18 серпня 2022 р.

Росіяни розширюють військову базу та аеродром в білоруському Лунинці

Росіяни розширюють інфраструктуру та шляхи сполучення казарм і десантних смуг військової бази в Лунинці, яка з лютого використовується рашистами як командний пункт у Брестській області

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу