Кремль вимагає федералізації України, визнання «референдуму» в Криму й другої державної мови

13:28 15 березня 2014 р.


Фото: newsru.com

Такі пукти «плану виходу з протистояння» запропонував на переговорах у Лондоні в п'ятницю глава МЗС РФ Сєргєй Лавров для підписання американській стороні.

ЗМІ оприлюднили проект документа по ситуації в Україні, який Росія запропонувала для підписання американській стороні на переговорах у Лондоні між державним секретарем США Джоном Керрі й глава МЗС РФ Сєргєй Лавров . Проект документа щодо ситуації в Україні, запропонований Росією для підписання американській стороні, включає в себе визнання і повагу права Криму «визначити свою долю за результатами вільного волевиявлення її населення в ході референдуму 16 березня 2014», створення конституційних зборів з рівним представництвом усіх українських регіонів «для нової федеративної конституції», а також надання російській мові поряд з українською статусу другої державної мови.

Як повідомляє «NEWSru.com», публікуючи текст проекту, документ «Про групу підтримки України» для підписання американській стороні був переданий на переговорах у Лондоні глави МЗС РФ Сергія Лаврова і держсекретаря США Джона Керрі. У ньому йдеться:

«Міністри закордонних справ. Будучи стурбовані ситуацією на Україні і долею її багатонаціонального народу,

Визнаючи легітимні устремління усіх українців і всіх регіонів країни жити в безпеці у відповідності зі своїми традиціями і звичаями, вільно користуватися рідною мовою, мати безперешкодний доступ до своєї культури і підтримувати широкі зв'язки зі своїми співвітчизниками і сусідами,

Відзначаючи особливе значення громадянського миру і загальнонаціональної згоди на Україну для продовження конструктивних відносини в євроатлантичному регіоні на основі рівноправності та взаємної врахування інтересів всіх розташованих тут держав,

Домовилися створити Групу підтримки з метою сприяти здійсненню українцями першочергових кроків , покликаних нормалізувати обстановку в Україні, і в цьому зв'язку пропонуємо зробити наступні дії.

1. Негайно виконати зобов'язання, що містяться в Угоді про врегулювання ситуації на Україні від 21 лютого 2014 р., з вилучення нелегальної зброї, звільненню незаконно зайнятих будівель, вулиць і площ, а також з організації об'єктивного розслідування актів насильства в грудні 2013 р. – лютому 2014 р.

2. Без зволікання скликати за рішенням Верховної Ради України конституційні збори з рівним представництвом усіх українських регіонів для нової федеративної конституції, відповідно до якої: – будуть закріплені принципи верховенства закону, захисту прав людини і всіх національних меншин, свободи слова та діяльності політичних партій та засобів масової інформації, а також інші принципи, що забезпечують політичний лад України в якості демократичного федеративної держави, що володіє суверенітетом і нейтральним військово-політичним статусом;

– Російській мові поряд з українською буде надано статус другої державної мови, а решті мов - статус відповідно до Європейської конвенції про регіональні мови і мови меншин;

– Регіони будуть самостійно прямим голосуванням обирати органи своєї законодавчої і виконавчої влади і мати широкі повноваження, що відображають культурно-історичну специфіку кожного з них, в питаннях економіки і фінансів, соціальної сфери, мови, освіти, зовнішніх міжрегіональних зв'язків, при забезпеченні захисту прав національних меншин, що проживають в кожному суб'єкті федерації;

– Буде заборонено втручатися у справи церкви і в міжконфесійні відносини.

Рішення про затвердження проекту нової конституції приймається конституційними зборами на основі згоди всіх учасників. Проект конституції виноситься на всенародний референдум.

3. Відразу після схвалення нової конституції має бути призначено проведення при широкому і об'єктивному міжнародному спостереженні загальнонаціональних виборів вищих органів державної влади України з одночасним проведенням виборів органів законодавчої і виконавчої влади в кожному суб'єкті федерації.

4. Визнається і поважається право Автономної Республіки Крим визначити свою долю за результатами вільного волевиявлення її населення в ході референдуму 16 березня 2014.

5. Встановлений у відповідності з викладеними вище принципами державний лад України її суверенітет, територіальна цілісність і нейтральний військово-політичний статус гарантується Росією, Євросоюзом і США із закріпленням резолюцією Ради Безпеки ООН».

Про це повідомило вчора ввечері інтернет-видання «Newsru.com».

Як повідомляв «Щоденний Львів», міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров заявив 14 березня на прес-конференції в Лондоні за підсумками сьогоднішніх переговорів з держсекретарем США Джоном Керрі щодо агресії Кремля стосовно України: «У тому, що стосується практичних заходів, які могли б прийняти зарубіжні країни, то у нас немає загального бачення ситуації, розбіжності зберігаються, але розмова була, безумовно, корисною».

dailylviv.com

До теми

13:39 27 жовтня 2021 р.

Спорудження паркана на східному кордоні ЄС профінансують 12 країн

На початку жовтня група з 12 країн ЄС закликала Брюссель швидко розробити конкретні рішення та категоричну відповідь для боротьби з інструменталізацією нелегальної міграції та інших гібридних загроз, що постають з боку Білорусі.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу