Кравчук і Кучма застерігають Київ від непідписання Угоди з ЄС

16:47 5 листопада 2013 р.

Колишні президенти України Леонід Кравчук і Леонід Кучма вважають, що Україна заплатить високу ціну, якщо не підпише Угоду про асоціацію з Європейським Союзом.

Як передає кореспондент УНІАН, про це вони заявили сьогодні журналістам у Києві. Зокрема, Кравчук зазначив: "Якщо два місяці тому я вірив у підписання Угоди про асоціацію, то після 24-го візиту місії Кокса-Кваснєвського і відсутності рішення (у справі Тимошенко - ред.) у мене виникають сумніви в підписанні Угоди. Всі виступи представників Партії регіонів зводяться до того, що Тимошенко повинна перебувати у в'язниці. У такому разі в Україну нема чого їздити місії Кокса-Кваснєвського, вибирати законопроекти, які готуються Україною..."

"Україна не готова зробити історичний крок, який має визначити її майбутнє на сто-двісті-триста років. Це ціла епоха. Але якщо ми не можемо подолати епоху через одну особу Тимошенко - то ми не доросли", - сказав Кравчук.

При цьому він додав, що Віктор Янукович і нинішня владна команда зробили дуже багато для євроінтеграції України, але при цьому "не можуть, не хочуть зробити останній крок, на шляху якого стоїть одна Тимошенко".

За словами Кравчука, більшість українців виступають за євроінтеграцію країни, тому непідписання Угоди про асоціацію може призвести до розколу України. "Я не маю на увазі поділ країни колючим дротом, як це вже робить Росія (щодо України - ред.), але непідписання Угоди призведе до того, що розкол країни стане фактичним", - сказав Кравчук.

При цьому колишній президент України Кучма сказав: "За все потрібно платити. Потрібно платити за те, що ми не підписуємо угоду з Митним союзом, і наслідки ми вже відчуваємо. І я не знаю, яку ціну ми будемо платити, якщо не підпишемо Угоду з Європою у Вільнюсі. Ви прекрасно розумієте, ким у цьому випадку ми стаємо для Європи. Якщо на переговорний процес ми витратили багато років, і після кожної місії Кокса-Кваснєвського з'являлася реальна надія, то сьогодні ця надія згасає, і потрібно усвідомлювати, що буде з нами завтра..."

Раніше Світовий конгрес українців разом з українськими громадами діаспори з 40 країн закликав високих чиновників Європейського Союзу підтримати підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною під час Третього саміту Східного партнерства 28-29 листопада 2013 року в Вільнюсі. Як зазначають у СКУ, "зараз ця перспектива перебуває під загрозою через потужні сили в Україні та за її межами".

В Адміністрації президента України не розглядають можливість перенесення процедури підписання Угоди з Євросоюзом на 2014 рік і розраховують встигнути з виконанням всіх зобов'язань до саміту у Вільнюсі в листопаді. 

Кравчук і Кучма не розповіли журналістам, що конкретного зробили вони, коли були на посадах президента України, для євроінтеграції нашої держави. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини