ЄНП закликає Росію припинити шантажувати Україну | Новини Львова

ЄНП закликає Росію припинити шантажувати Україну

22:26 5 вересня 2013 р.

  • 0

Резолюція під назвою "Про російський тиск на країни Східного партнерства" прийнята в четвер у Брюсселі на політичній асамблеї ЄНП.

Політична асамблея Європейської народної партії прийняла резолюцію, в якій закликає Росію припинити маніпуляції і шантаж щодо країн Східного партнерства і підкреслює відповідальність ЄС за захист своїх партнерів. Резолюція під назвою "Про російський тиск на країни Східного партнерства" прийнята в четвер у Брюсселі на політичній асамблеї ЄНП.

У преамбулі резолюції стверджується, що проект Східного партнерства виявився під загрозою відтоді, як Росія продовжує нарощувати тиск на сусідні країни. Таким тиском названо торговельні спори з Україною та Молдовою, загрозу національним інтересам Вірменії, що змусило її (прийти) до Митного Союзу.

"Крім того, ця діяльність супроводжується масованою інформаційною кампанією з боку Росії, мета якої спрямована на дискредитацію переваг Угоди про асоціацію з ЄС, так само як і на основних прихильників інтеграції в ЄС" , - заявляє ЄНП.

Крім того, ця політична сила стверджує, що керівництво Росії використовує Євразійський союз, як інструмент, спрямований на запобігання поглиблення інтеграції сусідніх країн з Європою з метою "утримати їх як держави-сателіти. "Послідовне розширення ЄС привело країни Східного партнерства ближче до ЄС, і їх безпека, стабільність і процвітання все більше впливають на ЄС. ЄНП переконана, що ця неприйнятна поведінка Росії буде мати негативний вплив на відносини Росії і ЄС", - йдеться в резолюції.

У зв'язку з цим Європейська народна партія настійно закликає Російську Федерацію припинити використання маніпуляцій і шантажу та застосовувати принцип суверенної рівності, невтручання у внутрішні справи і доброї співпраці між державами".

ЄНП також засуджує "тиск, вчинений Росією на уряд Вірменії, і шкодує про рішення президента Вірменії приєднатися до Митного союзу, що підриває досягнення Вірменії в напрямку ЄС".

Водночас ЄНП "висловлює рішучу підтримку Україні і Молдові, які, незважаючи на тиск, продовжують реалізовувати порядок денний європейської інтеграції".

У цьому зв'язку ЄНП закликає президента України Віктора Януковича виконати необхідні критерії, які дадуть змогу ЄС підписати Угоду про асоціацію з Україною у Вільнюсі на саміті Східного партнерства у листопаді.

Крім того, ЄНП стурбована заявою прем'єр-міністра Грузії щодо невизначеної позиції стосовно МС, і закликає Грузію продовжувати свою політику щодо європейської інтеграції.

Водночас ЄНП підкреслює відповідальність ЄС "діяти і захищати країни Східного партнерства. "І Європейська комісія, і Зовнішня Європейська служба повинні зайняти сильніші позиції. Нездатність ЄС адекватно реагувати на поведінку Росії може спровокувати подальше посилення тиску з боку Росії щодо країн Східного партнерства, з негативними наслідками для майбутнього розвитку Східного партнерства", - заявляє ЄНП.

Європейські народники також вказують, що членство в МС несумісне з укладенням Угоди про асоціацію, включаючи поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі.

Про це пише Інтерфакс-Україна.

Коментарі(0)

До теми

Останні новини

У Львові, Винниках, Брюховичах та Рудному заборонили роботу нічних клубів

У Чехії та Польщі - найменше безробітних серед країн ЄС

Автобус №28 в Рудне - збитковий, - мерія

План району "Під Голоском" розрахований на 26 тис мешканців. Обіцяють новий

Український лоукостер скасував рейси зі Львова

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу