Громадян України незаконно етапують в іншу державу, – член Меджлісу у Львові | Новини Львова

Громадян України незаконно етапують в іншу державу, – член Меджлісу у Львові

13:35 14 грудня 2019 р.

  • 0

Про це розповів Ескендер Барієв, голова правління Кримськотатарського ресурсного центру, кримськотатарського народу під час пресконференції на тему «Ситуація в окупованому Криму. Аналіз порушень прав людини в Криму за 9 місяців 2019 року».

За словами Ескендера Барієва, докази, цифри, статистика важливі, щоб розуміти ситуацію в Криму, тому Кримськотатарський ресурсний центр працює над тим, щоб збирати інформацію. Вони моніторять порушення прав щотримісяці. Центр Представляє цю інформацію в міжнародних організаціях, виступає на майданчиках ООН, ОБСЄ та ін. Окупаційна влада в Криму не припиняє агресивних дій щодо кримськотатарського народу та проукраїнських громадян загалом. 

- За 9 місяців 2019 року, було проведено 80 обшуків, 62 з яких – щодо кримських татар. Були зафіксовані обшуки не лише в будинках, але й в мечетях. Здійснено 126 затримань, 113 із затриманих – кримські татари. Кількість затримань, порівнянно з таким самим періодом 2018 року, зросла в півтора разу. У березні 2019 року обшуки проводили одночасно в 26 будинках. Проведено 169 допитів, 115 з допитаних – кримські татари. Здійснено 282 арешти, 196 з яких стосуються кримськотатарського населення. За цей період кількість зникнень та вбивств збільшилася, – каже Ескендер Барієв.

Цього року 16-річного Абдурамана Абдувелієва засудили за «наругу над російським прапором», а Максима Сукуренка за те, що він облив пам’ятник «зеленим чоловічкам» в Сімферополі. Ескендер Барієв також заарештований заочно за заклик - порушити цілісність РФ. 

За словами голови правління Кримськотатарського ресурсного центру, 69 випадків незаконного етапування відбулося в Криму. Це є незаконним вивезенням громадян України на територію іншої держави. 

- Російська влада в окупованому Криму порушує релігійні, культурні та освітні права кримчан. 18 січня 2019 року в Сімферопольському районі під час п’ятничної молитви в мечеть приїхали поліція та ОМОН. Вони намагалися змінити імама. Також російська влада достроково розірвала договір оренди приміщення, у якому розташований єдиний на півострові український православний храм. Водночас окупанти без будь-яких рішень почали будівництво житлового комплексу для працівників ФСБ, – зауважує Ескендер Барієв.

За його словами, відбувається фальсифікація історії народу. З’являються заяви, що Ханський палац будували не кримські татари, а полонені греки, італійці тощо. У підручниках історії за 10 клас були висловлювання, які розпалюють міжнаціональну ворожнечу, у тому числі - ненависть до кримськотатарського народу. Окупаційна влада заявляє про те, що у Феодосії є українська школа. Але там не вивчають українську мову.

- Затриманим цілеспрямовано додають свинину в їжу, щоб люди, які її не вживають, залишалися голодними. Трапляється, що поселяють політв’язнів в одиночні камери із сирістю. Пишіть листи політв’язням, щоб вони розуміли, що в них є підтримка. Їм зараз потрібна як матеріальна, так і моральна підтримка. Маємо зробити все, щоб імена цих людей були токсичними для РФ, – закликає Ескендер Барієв.

А Тимур Баротов, Народний Герой України, капітан ІІ рангу запасу ВМС України, учасник АТО, голова спілки учасників бойових дій «Асоціації комбатантів» заявив, що Росія захопила кілька ядерних об’єктів в Криму

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

23:48 12 серпня 2020 р.

Голова ГО назвав головну помилку влади Львова при створенні ОТГ

Влада Львова зробила помилку, уникаючи спілкування з жителями громад щодо Львівської ОТГ. З цієї причини мешканці Винників, Дублянів, Брюховичів та інших 18-ти населених пунктів, які мають увійти до складу Львівської ОТГ, не розуміють, що на них чекає. Звідси – спротив і несприйняття ситуації.

Рубрика: Політика

22:22 12 серпня 2020 р.

У Львові нагадали, як приєднували до міста Левандівку та Снопків 90 років тому

Якби влада Львова скористалась досвідом приєднання до міста кількох населених пунктів на початку 1930 років, то багатьох нинішніх проблем зі створення Львівської ОТГ не було би. Адже жителі Левандівки, Персенківки, Софіївки і Снопківа зробили свій вибір свідомо і ніхто на них не тиснув.

Рубрика: Політика

17:50 12 серпня 2020 р.

У Львові захопили підприємства, які виконують невідкладні секретні держзамовлення для ЗСУ(відео)

У вихідні на територію львівських підприємств, які залучені до виконання робіт у сфері української оборонної промисловості, увійшла група невідомих осіб, які зняли охорону і взяли контроль над об’єктом.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доля львівських "Карпат"

Рубрика: Спорт

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Львівська ОТГ: проблеми і рішення

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу