Громадян України незаконно етапують в іншу державу, – член Меджлісу у Львові

13:35 14 грудня 2019 р.

Фото до новини

Про це розповів Ескендер Барієв, голова правління Кримськотатарського ресурсного центру, кримськотатарського народу під час пресконференції на тему «Ситуація в окупованому Криму. Аналіз порушень прав людини в Криму за 9 місяців 2019 року».

За словами Ескендера Барієва, докази, цифри, статистика важливі, щоб розуміти ситуацію в Криму, тому Кримськотатарський ресурсний центр працює над тим, щоб збирати інформацію. Вони моніторять порушення прав щотримісяці. Центр Представляє цю інформацію в міжнародних організаціях, виступає на майданчиках ООН, ОБСЄ та ін. Окупаційна влада в Криму не припиняє агресивних дій щодо кримськотатарського народу та проукраїнських громадян загалом. 

- За 9 місяців 2019 року, було проведено 80 обшуків, 62 з яких – щодо кримських татар. Були зафіксовані обшуки не лише в будинках, але й в мечетях. Здійснено 126 затримань, 113 із затриманих – кримські татари. Кількість затримань, порівнянно з таким самим періодом 2018 року, зросла в півтора разу. У березні 2019 року обшуки проводили одночасно в 26 будинках. Проведено 169 допитів, 115 з допитаних – кримські татари. Здійснено 282 арешти, 196 з яких стосуються кримськотатарського населення. За цей період кількість зникнень та вбивств збільшилася, – каже Ескендер Барієв.

Цього року 16-річного Абдурамана Абдувелієва засудили за «наругу над російським прапором», а Максима Сукуренка за те, що він облив пам’ятник «зеленим чоловічкам» в Сімферополі. Ескендер Барієв також заарештований заочно за заклик - порушити цілісність РФ. 

За словами голови правління Кримськотатарського ресурсного центру, 69 випадків незаконного етапування відбулося в Криму. Це є незаконним вивезенням громадян України на територію іншої держави. 

- Російська влада в окупованому Криму порушує релігійні, культурні та освітні права кримчан. 18 січня 2019 року в Сімферопольському районі під час п’ятничної молитви в мечеть приїхали поліція та ОМОН. Вони намагалися змінити імама. Також російська влада достроково розірвала договір оренди приміщення, у якому розташований єдиний на півострові український православний храм. Водночас окупанти без будь-яких рішень почали будівництво житлового комплексу для працівників ФСБ, – зауважує Ескендер Барієв.

За його словами, відбувається фальсифікація історії народу. З’являються заяви, що Ханський палац будували не кримські татари, а полонені греки, італійці тощо. У підручниках історії за 10 клас були висловлювання, які розпалюють міжнаціональну ворожнечу, у тому числі - ненависть до кримськотатарського народу. Окупаційна влада заявляє про те, що у Феодосії є українська школа. Але там не вивчають українську мову.

- Затриманим цілеспрямовано додають свинину в їжу, щоб люди, які її не вживають, залишалися голодними. Трапляється, що поселяють політв’язнів в одиночні камери із сирістю. Пишіть листи політв’язням, щоб вони розуміли, що в них є підтримка. Їм зараз потрібна як матеріальна, так і моральна підтримка. Маємо зробити все, щоб імена цих людей були токсичними для РФ, – закликає Ескендер Барієв.

А Тимур Баротов, Народний Герой України, капітан ІІ рангу запасу ВМС України, учасник АТО, голова спілки учасників бойових дій «Асоціації комбатантів» заявив, що Росія захопила кілька ядерних об’єктів в Криму

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів