ФРН надасть Україні систему IRIS-T, що захистить Одесу

09:48 26 серпня 2022 р.

Фото до новини

Федеральний канцлер Німеччини сказав, чому прийняв рішення відійти від багаторічної політики федерального уряду не постачати зброю в кризові регіони.

Канцлер Олаф Шольц пообіцяв співвітчизникам підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України під час «Діалогу з громадянами», який 25 серпня відбувся у Магдебурзі, передає кореспондент Укрінформу, пише Dailylviv.com.

«Метою залишається, щоб путін не виграв війну, щоб було збережено суверенітет і територіальну цілісність України. Президент США сформулював це досить чітко: він сказав, що не буде постачати зброю, за допомогою якою можна обстріляти територію росії. Я вважаю це принципом, якого ми всі відповідно дотримуємося. І тому ми дивимося, що роблять інші», - сказав Шольц, пообіцявши, що Німеччина діятиме так, аби ця війна не переросла з російсько-української в «зовсім іншу війну».

Він наголосив, що загарбницька війна росії проти України є порушеннях усіх принципів, які Європа та світ погодили останніми десятиліттями. «Ідеться про те, що не можна змінювати кордони за допомогою сили, і ми не почнемо гортати підручники історії, аби з’ясовувати, де проходили кордони 200-300-500 років тому та говорити: це колись належало мені, і я хочу це назад. Якщо всі будуть робити так у Європі або інде у світі, ми матимемо війну ще на пару століть», - заявив Шольц.

Тому, зазначив він, важливо підтримати Україну та допомогти їй відбити «цей імперіалістичний напад». Саме тому, сказав канцлер, він прийняв рішення відійти від багаторічної політики федерального уряду не постачати зброю в кризові регіони. З початку війни влада вивчає, що може надати з власних запасів, і що може зробити промисловість. Але при цьому Німеччина «ніколи не буде робити односторонніх кроків, завжди орієнтуючись на те, що роблять союзники» і діятиме «виважено та обережно».

На підставі цього Україні були передані системи протитанкового захисту, ППО, боєприпаси тощо.

«Були поставлені і будуть постачатися дуже сучасні системи», - зауважив голова уряду ФРН, згадавши Panzerhaubitze 2000, реактивні системи залпового вогню, зенітні танки Gepard, радари, систему IRIS-T, якої немає поки що навіть на озброєнні Бундесверу, «і за допомогою якої можна захистити таке місто як Одеса». 

Коментуючи пропозиції деяких держав заборонити видачу росіянам туристичних віз, канцлер повторив свою позицію – він не підтримує цього, адже «це є війна Путіна», а щодо усіх росіяни, мовляв, «не треба робити такого узагальнення».

Водночас німецький лідер висловив переконання, що путін вважає демократію і свободу «заразним вірусом», який є дуже небезпечним для нього. путін шкодить власному народу. Для нормалізації відносин потрібно, аби російська влада визнала, що вона не має права нав’язувати свою волю, свій «мир» Україні.

«Діалог з громадянами» у землі Саксонія-Ангальт став другою подібною зустріччю Шольца. Впродовж 90 хвилин канцлер відповів на запитання близько 150 людей.

Парламент Німеччини схвалив поставки важкого озброєння Україні

Важкопоранених зі Львова евакуювали в Німеччину

Німеччина оприлюднила повний список озброєння, яке надасть Україні

Німеччина поставить в Україну зброї ще на 186 млн євро

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів