Депутат парламенту Росії визнав проникнення її диверсантів в Україну

13:39 18 квітня 2014 р.

Фото до новини


Фото: Reuters

Ілья Пономарьов заявив, що саме вони спрямовують та організують так звані сили самооборони.

Єдиний депутат Держдуми (нижньої палати парламенту парламенту Російської Федерації), який голосував проти приєднання Криму до РФ, – Ілля Пономарьов – заявив про наявність російських диверсантів в Україні. У своєму блозі на сайті «Эхо Москвы» він написав, що днями повернувся з України, куди їздив на «конференцію лівих сил» і щоб побачити обстановку особисто.

Пономарьов повідомляє: «Масового російського втручання (на сході України) немає, але є сили спецназу (ГРУ?) і диверсійні групи, які спрямовують та організують так звані сили самооборони».

За словами депутата, в Росію там «хоче далеко не більшість, тому всі нинішні дії – пролог до повноцінної гарячої громадянської війни». Узагальнюючи соцопитування й округляючи цифри, він пише, що «є чотири майже рівні групи населення Донбасу, Луганщини й Харківщини: 25-30% прагнуть до Росії, 20-25% хочуть залишитися у складі України, але щоб вона стала федерацією, 25% хочуть залишитися у складі України як унітарної держави, і 25% не знає, чого хоче».

Пономарьов розповів також: «Тобто тут ситуація інша, ніж у Криму. Головна причина народних виступів на південному сході – це зовсім не бажання бути з Росією, а скоріше страх перед новою хвилею переділу власності й невдоволення київською владою. Перша трійка страхів жителів східних областей виглядає так: 60% населення бояться бандерівців, близько 48% – бідності й убогості, а цілих 38% – російських солдат».

За словами Пономарьова, шахтарі Донбасу бачать приклад Ростовської області, де позакривали всі шахти, і «вступати в Росію ну ніяк не хочуть». Депутат Держдуми додає: «Ілюзія високих російських пенсій і допомог, про що так багато говорить наше телебачення, для багатьох, звісно, є привабливою і бентежить розуми. Про проблеми ж їм Кисельов не розповідає, у нас тут чисельні ріки всюди».

За його словами, «у Донецькій області зараз ідуть бойові дії», хоча «російські ЗМІ це приховують». Пономарьов стверджує також:

«Дезінформація поширюється обома сторонами; але головне – ідуть перестрілки.  Українська армія й поліція слабкі (хоч про масовий перехід військових на сторону Росії це теж неправда – за підсумками Криму лише близько 20% перейшли на сторону РФ, інші покинули республіку, коли їм дали можливість це зробити)».

При цьому Пономарьов підтвердив, що «бандерівщини» в Україні немає, а «Правий сектор» – нечисленний і дуже схожий із російськими «скінхедами».

Як інформував «Щоденний Львів», бойовики на Донеччині вже не приховують своєї приналежності до російської армії – повідомляючи про це в п’ятницю, керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук констатує: «Одразу після вчорашнього підписання Москвою т. зв. Женевських угод вони почали «легалізовуватися» – хоч російська влада різко заперечує їх присутність на сході України»; він також стверджує, що на сході України – загарбники Криму зі 45-го окремого полку спецпризначення ВПС ЗС РФ, зокрема, захоплення адмінбудівель у Слов'янську проводилося саме ними, натомість представник так званої «Донецької народної республіки» Олександр Гнєзділов заявив у п’ятницю, що загарбники адмінбудівель на сході погоджуються звільнити їх лише після відставки української влади

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини