Через блокування кордону Польщі з Україною загинуло багато українських військових

16:21 2 грудня 2023 р.

Фото до новини

Тому що фури з необхідними військовими припасами стоять у багатоденних чергах.

Ніхто не має права блокувати кордони України, яка бореться за свою незалежність, написав польський журналіст Павел Боболович. Його статтю про блокування кордону України у перекладі з польської мови Анатолія Курносова поширила група у ФБ, інформує DailyLviv.com.

 "Я слухаю, що говорять наші політики про блокаду кордону, і це мене просто вражає, - пише Павел Боболович. - Хтось ще розуміє поняття державного інтересу? Чи справді зовнішня політика і, насамперед, наша безпека, можуть бути принесені в жертву короткостроковій політичній грі? Одні ще продовжують фліртувати з Конфедерацією, інші мають у своїй коаліції антиукраїнських «народників» і бояться втратити їхню підтримку, а також для майбутніх домовленостей їм знадобляться симпатії Брауна та Запаловського (примітка - антиукраїнські політики Конфедерації). 

Читайте також: Польща жорстко посилить перевірки українських вантажівок, які їдуть до кордону

Чи варто ризикувати польськими інтересами заради кількох голосів націоналістів? Тому що інтерес Польщі, безсумнівно, полягає в тому, щоб Україна виграла війну з Росію. Якщо хтось цього ще не розуміє, то він або цинік, або божевільний, або невіглас, або піддається російському впливу.

Про якісь вимоги перевізників мова не йде, вони можуть бути і слушні. Вимоги медсестер, вчителів, фермерів і шахтарів також можуть бути слушними, але ніхто не має права блокувати кордони країни, яка бореться за свою незалежність. А також прифронтової держави, якою, безперечно, є наша. Що тут незрозумілого?

Чому ми вдаємо з себе ідіотів, розповідаючи про пропуск гуманітарних та військових колон? Хто дав конфедерату Меклеру право перевіряти документи проїжджаючих транспортів? Хто дозволяє їм дізнаватися комерційні, особисті та військові таємниці? Що це значить, коли якийсь комітет ставить будівлі біля кордону? Що це означає, коли питання безпеки цього кордону вирішує війт, який видає дозвіл на проведення протесту? Серйозно, це все справді нормально?

Читайте також: Блокування кордону у Польщі. Шокувальна арифметика антиукраїнського саботажу

Сьогодні я спілкувався з бійцями української аеророзвідки. Через блокаду в них закінчуються дрони та запчастини до них. Чому фури з цими запчастинами стоять на кордоні – адже це не гуманітарна допомога, а звичайне транспортування купленої техніки, найчастіше в Польщі. 

Пан Меклер і його колеги можуть легко дізнатися, яка саме вантажівка їздить за такою технікою і який її реєстраційний номер. А потім пан Меклер дивується, що він в українському чорному списку...

Мій співрозмовник з аеророзвідки прямо каже, він не дипломат: «Ви влаштували нам двотижневу логістичну затримку. Для нас це трагедія, бо і без цього росіяни мають кількаразову перевагу в безпілотниках. Ти знаєш, скільки через це ще додатково загинуло українських військових?!»

А потім черговий польський політик буде мені розповідати про невдячних українців... то прошу приїхати сюди і пояснити, чому польські перевізники заблокували кордон.

Журналісти польського походження (наші земляки-львів’яни, про яких так полюбляють говорити польські націоналісти) б’ють тривогу щодо подорожчання скрапленого газу, який зараз приходить в Україну цистернами з Польщі, або власне не приходить, бо стоїть на кордоні. Ціни на товари в магазинах ростуть, бо багато їх привозять із Польщі... Але поляки зі Львова Варшаві не цікаві, якщо не викрикують антиукраїнські гасла...

Читайте також:  Українські водії оголосили голодування на польському боці кордону

Найближчим часом я опублікую заяви українських вояків польського походження. Що вони думають про збитки польських транспортних компаній і обрану ними форму протесту. Зрештою ви і самі можете здогадатися. І що, їхня безпека, їхні життя нам не важливі?

2 грудня ми знову розповімо, як 32 роки тому Польща першою визнала незалежність України. А я впевнений, що українці, в тому числі й польського походження, краще запам’ятають той грудень, в якому група польських перевізників відрізала їх від світу, спонукаючи до цього ще й інші країни.

Ганьба".

Нагадаємо, така критична ситуація є наслідком безпрецедентного блокування кордону у Польщі групою польських перевізників, орієнтованих на Кремль.  

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів