Посол України у Польщі назвав цілі організаторів блокування польсько-українського кордону

08:37 21 листопада 2023 р.

Фото до новини

У відповідь уповноважена уряду з питань польсько-української співпраці з питань розвитку Ядвіга Емілевич зазначила, що ландшафт економічної співпраці між Польщею та Україною "не є лише молочною, рожевою дорогою".

Про це розповіла агенція PAP, пише DailyLviv.com.

6 листопада десятки польських перевізників розпочали блокування трьох прикордонних переходів з Україною - у Гребенному, Дорогуську та Корчовій. Ключова вимога польських перевізників - відновити систему видачі дозволів для українських перевізників на роботу в ЄС. Вони вимагають скорочення їхньої кількості до рівня, який існував до російського вторгнення в Україну. 

17 листопада під час прес-конференції, організованої Конфедерацією перед Представництвом Європейської Комісії у Варшаві, представники транспортної галузі, що входять до Комітету захисту перевізників і роботодавців транспорту, оголосили, що акція протесту на польсько-українському кордоні буде поширена на прикордонний перехід Медика на початку наступного тижня.

До учасників акції протесту звернувся Посол України в Польщі Василь Зварич, який у понеділок брав участь у 5-й Варшавській конференції - Постійній робочій оглядовій конференції на підтримку України.

"Сьогоднішня ситуація з двотижневим блокуванням місцевою групою польських перевізників з ініціативи політиків з партії "Конфедерація" вантажного руху на польсько-українському кордоні показує, як легко добра воля і бажання брати участь у відбудові України можуть застрягти в черзі на перетині кордону з Україною", - оцінив посол. "Так само, як українські, польські та іноземні перевізники стоять у черзі тільки тому, що хтось вирішив досягти мети у своїх комерційних, а радше політичних цілях, поставивши умови, які неможливо виконати", - додав Зварич.

Він підкреслив, що "кордон однозначно має бути розблокований". "Ми не можемо дозволити нікому зробити наш кордон заручником. Наш спільний кордон повинен нас об'єднувати, а не розділяти, тим більше, що це також кордон між Україною та Європейським Союзом. Особливо в сьогоднішніх умовах, коли Росія свідомо знищила можливість для України використовувати морські та повітряні шляхи для переміщення товарів", - оцінив він.

За словами Зварича, "підтримка України і бажання виграти війну у Росії означає, що кордон повинен бути недоторканним і непідвладним будь-якій блокаді". "Я твердо вірю, що ми знайдемо вихід з цієї ситуації, вірю, що стратегічні інтереси не будуть підірвані вузько корпоративними інтересами. Я вірю, що всі виграють від перемоги України і разом ми побудуємо міцний союз в об'єднаній Європі", - додав він.

Уповноважений уряду з питань польсько-української співпраці з питань розвитку Ядвіга Емілевич зазначила, що ландшафт економічної співпраці між Польщею та Україною "не є лише молочною, рожевою дорогою". Обидві сторони не хочуть транспортної кризи на кордоні, додала вона. Вона додала, що "кровоносними судинами економічного кровообігу завжди є транспорт, і ми це дуже добре знаємо".

"За останні роки Польща стала транспортним вузлом для Європейського Союзу. Ми розуміємо, з яким викликом довелося зіткнутися цій галузі, коли вона прийняла директиви Європейського Союзу, які вимоги були поставлені перед польським транспортним сектором", - пояснила вона.

"Тому для того, щоб конструктивно вирішити цю проблему, з якою ми зіткнулися сьогодні на кордоні, я б звернулася до пана посла з проханням про розуміння, тому що ця галузь за останні роки пережила дуже багато, незалежно від України", - пояснила Емілевич.

Вона пояснила, що "вимоги, які ставилися до неї в Європейському Союзі, були надзвичайно складними". "Я знаю, тому що ми, політики, вели діалог з Європейською комісією з цього питання. Я прошу розуміння і терпіння, щоб, коли ми шукаємо конструктивне рішення, ми також усвідомлювали виклики, з якими галузь зіткнулася протягом останніх років", - закликала вона.

Після початку війни Європейський Союз зробив безпрецедентні кроки для підтримки української економіки і скасував на рік необхідність отримання українськими перевізниками дозволів на роботу в ЄС. Цього літа ЄС продовжив це правило до червня 2024 року. Тепер польські перевізники вимагають скасування цього привілею і відновлення старої дозвільної системи.

Страйк польських вантажівок на кордоні з Україною загрожує поширитися на фермерів, які планують приєднатися до протесту на четвертому пункті пропуску.

Тим часом українські перевізники, які третій тиждень живуть на польсько-українському кордоні, готують гарячу їжу просто неба біля своїх вантажівок.

Екскерівник Львівської митниці оприлюднив список польських перевізників-блокувальників і закликав український бізнес відмовитися від співпраці з ними. Бо через ще місяць блокування кордону в Україні почнеться дефіцит окремих товарів групи 1-24.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів