«Бойовики не готові виконувати накази доморощених лідерів сепаратистів», – ЗМІ (відео)

23:00 19 травня 2014 р.


Фото: nbcnews.com

Про це повідомляє журналістка «NBC News «Альбіна Ковальова.

Інтернет-видання «Корреспондент.net» розповідає в сьогоднішній публікації «За віру і колишню славу СРСР: Російська православна армія на Сході України»:

«Московська журналістка NBC News Альбіна Ковальова зустрілася в Донецьку з представниками так званої Російської православної армії (РПА). «Корреспондент.net» має у своєму розпорядженні переклад статті про дане збройне формування.

Ковальова називає Російську православну армію неофіційними ударними військами сепаратистського Донбасу. Вона зустрілася з її бійцями в Донецьку в той час, коли вони охороняли місцеву будівлю СБУ.

Пізніше на автомобільній стоянці деякі з них показали при журналістці, як викрасти автомобіль. «Зробіть це так само, як коли ми вкрали Якубовича», – сказав Михайло Верін, 33-річний командир батальйону, посилаючись на недавнє викрадання сепаратистами радника секретаря Ради національної безпеки та оборони України Миколи Якубовича. Якубович був викрадений 1 травня Російською православною армією, і 6 травня був звільнений з полону завдяки обміну заручниками.

Незважаючи на жарти і сміх, бійці сепаратистського військового формування надзвичайно серйозно ставляться до своєї боротьби, пише журналістка. Армія, вважає, що Україна постраждала від десятиліть корумпованих і неефективних лідерів, які нехтували промисловими регіонами, і сподівається на Росію як лідера у їхній боротьбі з так званими «фашистами» при владі в Києві. Командир батальйону Верін стверджує, що Російська православна армія була організована у лютому 2014 року після втечі президента Віктора Януковича із країни, і є найбільш згуртованим з усіх збройних формувань сепаратистів.

Бійці РПА

За даними Веріна, вся організація РПА на Сході України налічує близько 4 тисяч осіб, 20% керівників армії росіяни, а інші 80% – місцеві добровольці. Сам керівник батальйону РПА – менеджер ресторану швидкого харчування, вирішив приєднатися до збройного рух після провалу плану з відкриття власного бізнесу.

Причому боєць визнає, що він людина сімейна і не хотів би поширення бойових дій на весь регіон. Верін пояснив журналістці, що Російська православна армія складається з різних бойових одиниць, деякі спеціалізуються на штурмі будівель, тоді як інші снайпери або солдати зосереджені на обороні або розвідці.

Під час протистояння на Сході РПА неодноразово стикалася з українськими військовими і добровільними воєнізованими формуваннями.

За темою

Армія визнає Ігоря Стрєлкова (Гіркін), керівника обороною сепаратистів у Слов'янську, безперечним головним військовим керівником на Донбасі. Причому бійці російської православної армії повідомляють, що серед командування сепаратистів у Слов'янську більшість росіяни.

Ковальова доходить висновку, що бойовики на даний момент не готові виконувати накази доморощених лідерів сепаратистів, які намагаються зайняти якісь посади, і поки що жодна зі сторін протистояння не готова скласти зброю і дати задню».

«П'ять копійок» від «Щоденного Львова»: Як бачимо, менеджер ресторану швидкого харчування вирішив приєднатися до «православної армії» викрадачів автомобілів щойно після провалу його плану з відкриття власного бізнесу. Цим Ковальова, по суті, все сказала про кримінальну «армію» на сході України.


Відео: «Солнечный Странник»

dailylviv.com

До теми

15:09 25 жовтня 2020 р.

Немає кабінок для температурних: на Львівщині фіксують порушення карантину

Спостерігачі Громадянської мережі "ОПОРА" фіксують випадки, коли члени комісій працюють без масок, а у приміщенні 5 ДВК не має кабінок для голосування виборців, у яких виявили температуру.

Рубрика: Політика

11:38 25 жовтня 2020 р.

Вибори: незаповнені контрольні талони, спроби видачі бюлетеня без паспорта, голосування на підвіконні та перший порваний бюлетень

На дільниці №461866 (місто Львів) спостерігач ОПОРИ зафіксував спробу членів комісії видати виборцю бюлетень без печатки.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу