Білоруські опозиціонери до річниці перемоги над російською армією під Оршею представлять у Львові три проєкти

23:01 4 вересня 2023 р.

Фото до новини

До 509-ї річниці перемоги об'єднаних сил білорусів, литовців та українців над російською армією під Оршею, у день Білоруської військової слави, у Львові буде презентовано три проєкти.

Проєкти презентують на пресконференції у Львівському пресклубі, пише Dailylviv.com.

Сайт “Трибунал”.  Це дослідницький проєкт, метою якого є збирання, запис та надійне зберігання інформації про представників режиму Лукашенка, їхніх помічників та скоєних ними злочинів у тому числі й військових.

Дані, що зберігаються на ресурсах проєкт «Трибунал», призначені для інформування білорусів та світової громадськості про представників режиму Лукашенка, їх посібників та скоєні ними злочини.

Інформація, яка розміщена на сайті, може бути використана після звільнення Білорусі при організації слідства, суду та переслідування винних, а також при проведенні люстрацій.

Видання навчально-методичного посібника зі загальної історії боротьби білорусів та українців проти Московського князівства, Російської Імперії та сучасної Росії, яке буде підготовлено спільно з Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка.

Музей та фотовиставка «З Україною в серці», присвячені білорусам-героям, які віддали свої життя в Україні у боротьбі проти російських окупантів від початку російсько-української війни, з 2014 року. Мета презентації – показати необхідність боротьби за свободу, нагадати про історичні моменти, коли наші народи разом уже перемагали російських окупантів.

Організатором заходу є БО “БФ “Вільна Білорусь”.

Промовці:

Володимир Галик, кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін, заступник декана факультету історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка;

Іван Кутняк, кандидат філософських наук, доцент, Відмінник освіти України, декан факультету початкової освіти та мистецтва Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка;

Олександр Ракицький, юрист БО “БФ “Вільна Білорусь”;

Олексій Францкевич, керівник БО “БФ “Вільна Білорусь”;

Олена Гергель, дружина загиблого Олексюка Василя, депутата Бучанської міської ради.

У Білорусі засудили рейкових партизанів до 22-річних ув'язнень

У Білорусі двох громадян України засудили, а одного - депортували

Білоруські партизани зупиняють російські потяги, знищують російську техніку

Міграційна служба України відмовила білоруському ексдобровольцю у ВНП

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів