Агент ГРУ Андрій Деркач за гроші Росії вів підривну діяльність в Україні

22:26 28 червня 2022 р.

Фото до новини

Андрій Деркач отримував від ГРУ на реалізацію підривної діяльності в Україні, згідно з інтересами режиму путіна: 3-4 мільйони доларів раз на кілька місяців.

У минулому агент ГРУ Деркач був власником радіостанції ЕРА-ФМ і мав також своїх «знайомих» у Польщі.  Про це повідомила Українська служба Польського радіо, пише Dailylviv.com.

Служба безпеки викрила агентурну мережу Головного управління Генштабу РФ (відомого як ГРУ), яка повинна була допомагати ворогу в захопленні України.

До неї, зокрема, входив народний депутат Андрій Деркач, який, за даними слідства, курував створення низки приватних охоронних підприємств у різних областях, щоб використати ці структури для швидкого захоплення України. Наразі за ініціативи СБУ стосовно народного депутата генеральним прокурором розпочато досудове розслідування.

Оперативна розробка мережі велася давно, але остаточно СБУ нейтралізувала її на початку війни, затримавши колишнього помічника нардепа Іґоря Колєснікова. Власне, він як негласний співробітник ГУ ГШ РФ із позивним Ветеран, був зв’язківцем і фінансовим кур’єром між спецслужбами РФ і Деркачем.

За словами Колеснікова, Деркач був завербований у 2016 році. З ним особисто працювало вище керівництво ГРУ – начальник управління Ігор Костюков і його перший заступник Володимир Алєксєєв.

Нардеп, зокрема, отримував кошти від ГУ ГШ РФ для створення приватних охоронних структур, які ворог планував використати для захоплення України. На реалізацію своїх планів ГРУ виділяло по 3-4 мільйони доларів США раз на кілька місяців. Як свідчать матеріали слідства, значна частина цих коштів осіла в кишенях Деркача.

Сам Колєсніков після затримання пішов на угоду зі звинуваченням і дав багато цікавих свідчень. У травні суд вже оголосив йому вирок за державну зраду. Відтак він розповів деталі діяльності мережі та відведену їй роль у підготовці до повномасштабної війни.

«Під час входження військ, коли буде зрозуміло, що міста здаються, ці ЧОПи ("частные охранные предприятия" – ред.) повинні були забезпечувати проходження техніки, сідати на броню з російськими прапорами, і таким чином забезпечувати мирний вхід у міста", – деталізує Колєсніков.

Також Колєсніков розповів, що ГРУ при захопленні столиці планувало використовувати дві бригади спецназу і сили спецоперацій, які мали зайти з території Білорусі. Звідти – швидко просунутися до Києва, захопити урядовий квартал і зібрати віче у Верховній Раді, яке б проголосувало за створення нового уряду. Однак ці плани були повністю зруйновані українськими захисниками.

СБУ продовжує оперативно-слідчі заходи, щоб притягнути до відповідальності усіх осіб, причетних до розгалуженої агентурної мережі.

Андрій Деркач був активний також на території держави – члена НАТО – Республіки Польща. У 2010-2011 роках тодішній член Управи Польського радіо [Władysław Bogdanowski] Владислав Боґдановський та ексголова Польської служби BBC [Marek Cajzner] Марек Цайзнер як директор Польського радіо для закордону, лобіювали інтереси радіостанції Деркача ЕРА-ФМ в Польському радіо й призвели до підписання контракту на великі суми за трансляції передач Української служби Польського радіо на частотах фірми російського агента. Андрій Деркач на запрошення Владислава Боґдановського і Марека Цайзнера був присутній навіть на зустрічі з журналістами Української служби Польського радіо в будинку публічного радіомовника у Варшаві. Внаслідок діяльності Владислава Боґдановського і Марека Цайзнера, ЕРА-ФМ отримала монополію на поширення передач Української служби Польського радіо в Україні. У 2016 році нова Управа Польського радіо розірвала контракт з фірмою Деркача, а передачі Української служби Польського радіо стало транслювати в Україні Громадське радіо.

Ще 2012 року діяльністю Андрія Деркача на польському і українському ринку ЗМІ цікавилися польські масмедіа (fakty.interia.pl, GPC, wsieciprawdy.pl, salon24.pl., www.gazetaprawna.pl, niezalezna.pl), які звертали увагу на факт, що Деркач був радником Януковича і прямо визнавали його «пропагандистом» цього злочинного режиму. Саме у цей час у знайомстві з Деркачем зізнався тодішній депутат керівної тоді Громадянської платформи – Мирон Сич. На запитання журналіста Мацєя Мароша із щоденника «Gazeta Polska Codziennie» (GPC): «Чи пан знає, що Андрій Деркач закінчив Академію КДБ у Москві?», Мирон Сич відповів: «Звичайно, що усвідомлюю, позаяк знаю його особисто». Відомо, що Мирон Сич зустрічався з Андрієм Деркачем. Нині – Мирон Сич як член Громадянської платформи є віцеспікером воєводського сеймику Вармінсько-Мазурського воєводства, а водночас членом Головної управи Об’єднання українців у Польщі.

Викрито російських агентів у Кабміні і ТПП: скільки заробляли (відео)

У Перемишлі затримали агента ҐРУ: що робив

В Укрзалізниці виявили чотирьох російських агентів: хто вони

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів