Здешевити батькам приватні дитсадки зможе програма "Гроші ходять за дитиною"

18:01 2 вересня 2020 р.

Карантинні обмеження показують, що організація роботи дитячих дошкільних закладів не може залишатися такою, як була раніше. І передусім йдеться про елементарну безпеку дітей.

Ось лише одна з проблем: батькам забороняють заходити у приміщення, і наприкінці дня виховательці доводиться водночас одягати кількох дітей і виводити їх надвір до батьків. А інша малеча в цей час залишається без нагляду. Так не можна. Тому держава і міська влада мусять подбати про те, щоб збільшити кількість персоналу в дитсадках, вважає Ірина Бек, голова Львівської міської організації Української Галицької партії, пише DailyLviv.

- Я розумію, що це звучить як фантастика, і можновладці знайдуть безліч причин, щоб цього не робити, розповідаючи, як все складно, – сказала вона на засіданні «Робота дитячих садків в умовах карантину. Профілактика ризиків» у Львівському пресклубі. – Але, даруйте, ми зараз якраз і живемо в умовах фантастики, то ж давайте  пристосовуватись до нових викликів і щось змінювати. Як мама двох діток, що відвідують садочок, я бачу, з якими труднощами зіткнулися вихователі. Є розпорядження - не пускати нас у приміщення, ми чекаємо на вулиці. Але батьки приходять за дітьми в різний час. У групі – понад 30 вихованців. Як одна людина може впоратись з тим, щоб одягнути кількох дітей одночасно, а потім бігати з кожним надвір, залишаючи інших?! Це і величезне навантаження на педагога, і - небезпека для малюків, які на кілька хвилин залишаються без нагляду. У садочку мусить бути збільшена кількість персоналу. Потрібні помічники вихователів. І це - не розкіш, а необхідність. Якщо вже епідемія загострила таку проблему, то треба її вирішувати, а не шукати причини, чому ми не можемо цього зробити.

Крім того Ірина Бек закликала якомога швидше реалізувати у Львові та області програму «Гроші ходять за дитиною», за якою батьки зможуть отримати часткову компенсацію на приватний дошкільний заклад. 

- Ми бачимо, що комунальних садочків катастрофічно бракує. А платити по 4-6 тис грн на місяць і більше за приватний можуть не всі батьки. Але, оскільки держава гарантує дошкільну освіту кожній дитині, кошти на це закладаються. Потрібно порахувати «споживчий кошик», скільки коштує перебування дитини в садочку на місяць. Місто могло би організувати сертифікати на цю суму. А батьки зможуть обирати: або вони віддають дитину до комунального садочка і платять лише за харчування, або доплачують і йдуть до приватного. В будь-якому разі це буде набагато дешевше для батьківського гаманця. І це дасть змогу відкрити більше приватних закладів у місті, доступних не лише для заможних людей, – запропонувала вона.

За інформацією Ірини Бек, щороку у Львові близько 3 тисяч дітей не можуть потрапити до дошкільних установ – немає місця. Вона зауважила, що електронна черга стала набагато «прозорішою», а керівники освітньої галузі і завідувачі дитячих установ уже не мають такого широкого поля для зловживань, як донедавна.

- Сьогодні ми маємо відкриті списки. Коли ви реєструєте свою дитину, ви бачите місця, прізвища інших дітей, а раніше бачили лише, як просуваєтесь у черзі. Також ми вирішили питання із квотами для пільговиків (якраз тут було найбільше зловживань) – їх має бути лише 10%. Все це я вважаю позитивними змінами. Проте маємо нові виклики життя. І вирішувати їх потрібно без зволікань, допоки на карантині садочки відвідує відносно невелика кількість дітей. Адже далі буде складніше, –  наголосила Ірина Бек.

У Львові розповіли, як епідемія коронавірусу вплинула на роботу приватних дитсадків.

Керівників-порушників штрафуватимуть: у ЛОДА пояснили, як працюватимуть дитсадки в умовах карантину


Відео:

dailylviv.com

До теми

17:32 5 березня 2021 р.

З 9 березня закладам освіти Львівщини рекомендують перейти на дистанційне навчання

У зв’язку із погіршенням епідеміологічної ситуації на Львівщині провели позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС).

Рубрика: Наука і техніка

13:58 25 лютого 2021 р.

У Львові беруться оцифрувати всю ЛМТГ до 2025 року

Сьогодні, 24 лютого, на засіданні сесії Львівської міської ради прийняли ухвалу «Про затвердження програми цифрового перетворення Львівської міської територіальної громади на 2021−2025 рр».

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу