У Львові розповіли, як епідемія коронавірусу вплинула на роботу приватних дитсадків

19:57 2 вересня 2020 р.


Фото: Львівський пресклуб

Приватним дитячим садочкам в умовах карантину працювати не вигідно, тому навряд чи підприємці наважаться відкривати нові дошкільні навчальні заклади у такий період. Цей, здавалося б, очевидний факт насправді може стати проблемою для міста

Адже комунальні заклади не в стані прийняти всіх дітей, і для багатьох батьків власне приватний садочок став виходом із ситуації. Рано чи пізно епідемія піде на спад, тому розвивати такі заклади потрібно, пише DailyLviv.

Про це на засіданні «Робота дитячих садків в умовах карантину. Профілактика ризиків» у Львівському пресклубі» розповіла Наталія Заяць, засновниця дитячого навчального центру «Майстерня знань».

- Ми стали своєрідними конкурентами для комунальних закладів, –зазначила вона. –  Ми задаємо тон, використовуючи різні сучасні методики. В групах у нас - по 10 діток, тут є вихователь і помічник. Орієнтовно за місяць батьки сплачують по 6 – 6,5 тис.грн, що дає змогу платити вищу зарплату педагогам, ніж в комунальних закладах. Але в умовах карантину, коли довелося перейти на дистанційне навчання, стало дуже важко.

Вона наголосила, що запроваджувати свої правила роботи на карантині приватні дошкільні навчальні установи не можуть, а тому працюють в тих самих умовах, що й комунальні. От тільки фінансування, звісно ж, не отримують.

- Кожен ліцензований навчальний заклад керується постановою Кабміну, інструкціями МОЗ, рішенням управління освіти ЛМР. Ми не можемо нічого порушувати, – наголосила керівниця «Майстерні знань».

За словами Наталії Заяць, у приватних садках функціонують прогулянкові групи, куди дитину можна привести на 4 години. Вона пояснила, що дистанційне навчання дошкільнят, до якого, можливо, хтось і ставиться скептично, насправді виявилось корисним для дітей:

- Зрозумійте, що в дитячому садку дитина не просто перебуває, допоки мама на роботі. Її там вчать, вона здобуває певні навички. І кожен педагог знає, що 70% інтелекту людини формується у дошкільному віці. Так, ми організовували навчання перед монітором, коли мама сідала біля дитини, а наш педагог проводив заняття. І ось результат: якщо раптом доведеться перейти на дистанційне навчання в 1 класі, наші дітки вже знають, як користуватись ZOOM, як спілкуватися онлайн із вчителем. Це не буде стресом. Невідомо, скільки часу триватиме ситуація із коронавірусом, треба бути готовими пристосовуватись до нових реалій.

Наталія Заяць висловила сподівання, що у Львові нарешті запрацює програма «Гроші за дитиною», яка стала би помічною як для малого бізнесу, так і для батьків:

- Ми неодноразово зверталися до органів державноїі місцевої влади з таким проханням, писали листи. Наразі результату немає. Але це була би чесна конкуренція. А ще суттєве полегшення: батьки оплачували б набагато меншу суму, дошкільна освіта стала би доступною, ми би не стояли від народження дитини в електронних чергах, а педагоги мали би пристойні зарплати, – сказала вона.

Здешевити батькам приватні дитсадки зможе програма "Гроші ходять за дитиною".

Керівників-порушників штрафуватимуть: у ЛОДА пояснили, як працюватимуть дитсадки в умовах карантинуВідео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

10:10 20 вересня 2020 р.

На Львівщині українці десантувалися з американських «Скопів» (відео)

У межах українсько-американських міжнародних навчань Rapid Trident 2020 на Львівщину завітали американські «Скопи» – саме так перекладається назва конвертоплана «Оспрей».

Рубрика: Наука і техніка

19:50 19 вересня 2020 р.

Інформатика - англійською, а малювання - французькою: у Львові хочуть експериментувати

Зараз в Україні беруть за основу два вектори закордонної освіти: фінський і американський. Котрий з них підходить нам більше і які підводні течії вони містять?

Рубрика: Наука і техніка

18:20 19 вересня 2020 р.

Директор школи східних мов і бойових мистецтв розказав, як побороти сталінську систему освіти

Місцеві управління й департаменти освіти та навчально-методичні центри із надмірними штатами є тягарем «совка», і позбувшись їх, ми полегшимо життя педагогам і учням.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу