У понеділок - суперкривавий Місяць

15:43 15 травня 2022 р.

Фото до новини

Найближчим часом на Землю очікує одне з найприголомшливіших явищ - суперкривавий Місяць.

Це станеться під час єдиного на цей рік повного місячного затемнення, коли Земля стане між Сонцем і Місяцем. Про це повідомляє ВВС- Україна, пише Dailylviv.com.

В міру того, як Місяць заходитиме у тінь від Землі, він темнішатиме і, нарешті, стане брунато-червоним.

Це явище можна буде побачити неозброєним оком вніч проти понеділка майже по всій Європі. А в Америці його можна буде спостерігати вже від вечора неділі.

Місяць матиме вигляд більший, ніж зазвичай, оскільки перебуватиме на найближчій на своїй орбіті відстані від Землі. Це явище називається супермісяць.

Цього року це буде ще й кривавий або квітучий Місяць, оскільки у Північній півкулі таке явище досить часто припадає на травень, коли все квітне.

Під час повного затемнення єдині сонячні промені, що освітлюватимуть Місяць, проходитимуть через атмосферу Землі.

Через те, що на Місяці відбиватимуться земні сходи та заходи сонця, його колір стане червоним, пояснює доктор Грегорі Браун, астроном Королівської обсерваторії у Гринвічі.

"Фактично, ви побачите кожен схід і захід сонця на Землі одночасно. Все це світло відбиватиметься на Місяці", - каже науковець.

У понеділок початок місячного затемнення буде добре видно у Західній Європі. Якщо подивитися на небо між 2:30 за британським літнім часом (4:30 за Києвом) та 4:30, ви побачите, як на Місяць поступово наповзає тінь і він стає червоним.

Повне затемнення має настати о 4:29 за BST (6:29 за Києвом), коли Місяць набуде червоного кольору. Саме затемнення триватиме до 7:50 BST (9:50 за Києвом).

За ним можна буде спостерігати як неозброєним оком, так і з біноклем або навіть через телескоп, - тоді червоний колір буде ще яскравішим.

І, звісно, найкраще місце, з якого можна було б дивитися на місячне затемнення, це сам Місяць.

"Якби ви були астронавтами і опинилися на Місяці під час такого затемнення, ви б побачили Землю із червоним кільцем довкола неї", - пояснює доктор Грегорі Браун.

Сонце і Земля: анімація справжніх масштабів Сонячної системи

Український бізнес відмовиться від програмного забезпечення з РФ

Німеччина відмовляється від російської антивірусної лабораторії Kaspersky

Зі Львова - в Антарктику: троє львів'ян працюватимуть у 27-й експедиції понад рік

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів