У Львові в день народження Стефана Банаха встановлять інформаційну таблицю про Львівську математичну школу

20:26 19 березня 2021 р.

Фото до новини

У вівторок, 30 березня, в день народження видатного математика Стефана Банаха, Львівське математичне товариство за сприяння Львівської міської ради відкриває інформаційну таблицю про Львівську математичну школу.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.

Пам’ятку розмістять на фасаді будинку № 27 на проспекті Тараса Шевченка. У першій половині XX століття там була легендарна кав’ярня «Шкоцька» — культове місце для математиків усього світу.

Ініціатором відкриття таблиці є львівський математик, професор Франкового університету, член віртуальної дослідницької спільноти математиків Mathoverflow (№ 3 у її світовому рейтингу за 2018 рік, № 20 - за 2017 та 2019 роки), Почесний Амбасадор Львова Тарас Банах.

Шотландська («Шкоцька») кав’ярня була улюбленим місцем зібрань математиків, представників Львівської математичної школи — неформального об'єднання науковців, яке функціонувало у Львові в 20−30-х роках ХХ століття і мало значний вплив на розвиток математики в світі. До Львівської математичної школи належали Стефан Банах, Гуґо Штайнгауз, Станіслав Мазур, Станіслав Улам, Владислав Орліч, Юліуш Шаудер, Мирон Зарицький та інші.

У «Шкоцькій» львівські математики та їхні гості проводили математичні дискусії, а найважливіші проблеми вписували до знаменитої «Шотландської книги» (1935−1941), що зберігалася у цій кав’ярні. У травні 2014 року будівля отримала нове дихання з відкриттям ресторану під назвою «Шкоцька». У продовження традиції, тут зберігається копія оригінальної «Шотландської книги», а також сучасна «Львівська Шотландська книга», започаткована львівськими математиками XXI століття, які продовжують творити математичну славу Львова.


Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів