У Львові реорганізують школи. Що зміниться
14:51 17 жовтня 2024 р.
У Львові стартує наступний етап системної трансформації закладів освіти для забезпечення нової якості навчання на всіх рівнях.
У рамках державної реформи до 2027 року всі школи в Україні, відтак і в нашому місті, поділять на школи для учнів 1-4 класів, 1-9 класів та 10-12 класів. Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.
Провести повну трансформацію мережі закладів освіти потрібно до 1 вересня 2027 року. Щоб перехід був поступовим і правильно прокомунікованим з усіма дотичними сторонами, Львів уже починає впроваджувати поступові зміни.
«Вже сьомий рік в Україні триває реформа нової української школи. У 2027 році усі учні, які почали навчатись в час реформи, закінчать 9 клас і їх чекатиме вибір напрямку подальшого навчання – академічний чи професійний. Для цього мають бути створені відповідні академічні та професійні ліцеї і саме цього стосується сьогоднішнє рішення.
Читайте також: Стало відомо, коли учні львівських шкіл йдуть на осінні канікули. Графік
Найперше, що нам треба зробити – змінити мережу шкіл міста. Велика частина шкіл, які мають зараз 10, 11 та 12 класи, їх не будуть мати у майбутньому, а учнів старших класів буде переведено в окремі спеціалізовані школи, де вони отримуватимуть профільне навчання. Ці заклади відвідуватимуть від 800 до 1200 учнів, там буде дуже добра матеріально-технічна база та професійні викладачі. Найголовніше, що ці ліцеї даватимуть дітям навчатися за тим напрямком, який є їм близьким і з яким вони планують пов’язати своє майбутнє. Також вони матимуть можливість обирати предмети.
Ми вже починаємо поступово, відповідно до закону, впроваджувати цю реформу, проводимо велику комунікацію з усіма освітянами, батьками та учнями», – розповів Андрій Закалюк, начальник управління освіти Львівської міської ради.
Основні причини, чому відбувається трансформація шкіл:
- сучасні діти потребують нових підходів до навчання;
- результати дослідження Pisa-2022 свідчать, що значна частина дітей не досягає базового рівня грамотності з математики, читання та природничо-наукових дисциплін;
- учні старших класів мають понад 15 навчальних предметів і значний обсяг домашніх завдань;
- після закінчення школи діти часто не розуміють своїх інтересів та не знають, яку професію обрати;
- профорієнтаційна робота в школах часто має формальний характер;
- 11-річний термін навчання не відповідає практиці країн ЄС.
Відтак, коли реформа повноцінно вступить в дію, школярі після 9 класу робитимуть вибір, куди вони хочуть рухатись в майбутньому і відповідно до цього обиратимуть школу, в якій будуть навчатись.
Читайте також: Без золота і срібла. Рада рекомендувала скасувати медалі у школах
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook