Сьогодні президенту Світового конгресу українців вручать диплом Львівської політехніки

11:28 4 квітня 2016 р.

Фото до новини


Фото: Галина Терещук / «Радіо Свобода»

Урочистості на вулиці Бандери розпочнуться о 15-й годині.

«Львівська політехніка присвоїла почесне звання «Doctor Honoris Causa» президентові Світового конгресу українців Євгенові Чолію», – повідомили в прес-службі вищого навчального закладу, де також розповіли подробиці:

«4 квітня 2016 року в Національному університеті «Львівська політехніка» під час урочистого засідання її вченої ради відбудеться церемонія вручення диплома «Doctor Honoris Causa» Львівської політехніки президентові Світового Конгресу Українців (СКУ) Євгену Чолію (Канада). Місце проведення заходу – актова зала головного корпусу Львівської політехніки на вулиці Бандери, 12. Початок – о 15-й годині.

Після завершення церемонії нагородження, о 16-й годині, там же відбудеться прес-конференція для журналістів, у якій візьмуть участь ректор Львівської політехніки, голова Ради ректорів Львівщини професор Юрій Бобало, та Президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій.

Рішення про присвоєння титулу «Doctor Honoris Causa» було прийняте 9 лютого 2016 року на вченій раді університету на знак визнання великої особистої ролі президента СКУ Евгена Чолія у просуванні українського інтересу в міжнародній спільноті, мобілізації українських сил за кордоном у справі розбудови України і подоланні російської агресії, з метою фіксації для історії Львівської політехніки унікальної сторінки співпраці зі Світовим Конгресом Українців та особисто з його Президентом. Національний університет «Львівська політехніка» впродовж тривалого часу демонстрував глибоке розуміння необхідності співпраці зі світовим українством і допомоги, яку повинна надавати наша держава українській діаспорі для збереження її національної тотожності.

«Львівська політехніка» – єдиний в Україні вищий навчальний заклад, який навіть у несприятливий, з погляду політичної ситуації, час співпрацював із СКУ. Саме в цьому університеті відбулися Річні наради СКУ, на які приїжджали представники українських громадських організацій з 40 країн світу (2009 рік), Х ювілейний Конгрес СКУ (2013 рік), чотири Міжнародних Конгреси «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті», організовані Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою за участю понад 1000 представників СКУ (2006, 2008, 2010, 2013 рр.). Тричі у Політехніці проводила свої заходи Світова Федерація українських жіночих організацій, яка є асоційованим членом СКУ.

Світовий Конгрес Українців представляє інтереси понад 20 мільйонів українців, об’єднує у своєму складі українські організації з 34 країн та підтримує зв’язки з українцями ще 15 країн. СКУ заснований у 1967 році і був визнаний у 2003 році неурядовою організацією в Економічній та соціальній раді Організації Об’єднаних Націй зі спеціальним консультативним статусом.

У рамках дводенного візиту президента СКУ до Львівської політехніки заплановано також його зустрічі з академічною спільнотою університету та громадськістю міста Львова, Архієпископом Львівським Української греко-католицької церкви, митрополитом Львівським Ігорем (Возьняком), головою Львівської обласної ради Олександром Ганущиним та депутатами облради за участю заступників голови Львівської облдержадміністрації, міським головою Львова Андрієм Садовим, народними депутатами України, студентами Львівської політехніки, працівниками Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою, членами громадського об’єднання «Святий Юр».

Президентом Світового Конгресу Українців Євген Чолій був обраний у 2008 році на п’ятирічний термін та переобраний на другий термін у 2013 році. За фахом Євген Чолій – юрист.

З 1982 року він – член Палати адвокатів Квебеку та старший партнер однієї з найбільших адвокатських фірм Квебеку – Лавері де Біллі, яка нараховує понад 200 адвокатів. Його юридична практика включає корпоративні i комерційні судові процеси та справи неплатоспроможності й фінансової реструктуризації.

Як професійний юрист виступає перед Верховним Судом Канади та перед судами Квебеку різних рівнів. З 2012 році його прізвище – у довіднику «Найкращі юристи», що є одним з найстарших і найбільш поважних видань у юридичній галузі. Євген Чолій отримав низку нагород, зокрема Діамантову ювілейну медаль королеви Єлизавети II, Золоту ювілейну медаль королеви Єлизавети ІІ, орден України «За заслуги» ІІІ ступеня».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів