Президент Світового конгресу українців став почесним доктором «Львівської політехніки»

13:00 10 лютого 2016 р.


Фото: прес-служба національного університету «Львівська політехніка»

Члени вченої ради вищого навчального закладу врахували «велику особисту роль Євгена Чолія у просуванні українського інтересу в міжнародній спільноті, мобілізації українських сил за кордоном у справі розбудови України та подоланні російської агресії».

«Члени вченої ради національного університету «Львівська політехніка» ухвалили рішення надати почесне звання «Doctor Honoris Causa» президентові Світового конгресу українців (СКУ) Евгенові Чолію», – повідомили сьогодні, 10 лютого, «Щоденному Львову» в прес-службі вищого навчального закладу, де також розповіли подробиці:

«З такою ініціативою, підтриманою ректором університету професором Юрієм Бобалом, виступив Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки.  Дане одностайне рішення прийняте, враховуючи велику особисту роль Евгена Чолія у просуванні українського інтересу в міжнародній спільноті, мобілізації українських сил за кордоном у справі розбудови України та подоланні російської агресії.  Це також символічний знак партнерства і тісної співпраціі Львівської політехніки із Світовим конгресом українців та особисто з його Президентом.

Львівські політехніки впродовж тривалого часу демонстрували глибоке розуміння необхідності співпраці зі світовим українством і допомоги, яку повинна надавати наша держава українській діаспорі для збереження її національної тотожності. Адже Львівська політехніка – єдиний в Україні вищий навчальний заклад, який навіть у несприятливий час тісно взаємодіяв зі СКУ. 

Саме у стінах університету відбувалися річні наради Конгресу, на які приїжджали представники українських громадських організацій зі 40 країн світу. Тут, зокрема, пройшов Х ювілейний Конгрес СКУ, проведені кілька Міжнародних конгресів «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті», організованих Міжнародним інститутом освіти, культури та зв'язків з діаспорою, за участю понад 1000 представників. Тричі у Львівській політехніці проводила свої заходи Світова Федерація українських жіночих організацій, яка є асоційованим членом СКУ.

Як відомо, Світовий Конгрес Українців представляє інтереси понад 20 мільйонів наших співвітчизників, об’єднує в своєму складі українські організації із 34 країн та підтримує зв’язки з українцями ще 15 країн. Заснований СКУ у 1967 році та був визнаний у 2003 році неурядовою організацією в Економічній та соціальній раді Організації Об’єднаних Націй зі спеціальним консультативним статусом.

Декілька біографічних штрихів до постаті нового володаря звання «Doctor Honoris Causa» Львівської політехніки Євгена Чолія. За фахом він – юрист. З 1982 року – член Палати адвокатів провінції Квебек у Канаді, старший партнер однієї з найбільших адвокатських фірм Квебеку – Лавері де Біллі, яка нараховує понад 200 адвокатів.

Його юридична практика включає корпоративні i комерційні судові процеси та справи неплатоспроможності й фінансової реструктуризації. Як професійний юрист виступає перед Верховним Судом Канади та перед судами Квебеку різних рівнів. З 2012 року його ім’я вміщене у довідник «Найкращі юристи», що є одним з найстарших і найбільш поважних видань у юридичній галузі.

Євген Чолій має низку нагород та відзнак, зокрема, Діамантову ювілейну медаль королеви Єлизавети II, Золоту ювілейну медаль королеви Єлизавети ІІ, орден України «За заслуги» ІІІ ступеня. У 2008 році Евген Чолій обраний президентом Світового конгресу українців на п’ятирічний термін та переобраний на другий термін у 2013 році».

dailylviv.com

До теми

10:49 24 жовтня 2021 р.

Здорове старіння: вчені розробили метод видалення пошкоджених клітин

Вчені розробили антитіла, які знищують старі, нефункціональні клітини, які залишилися в організмі. Це спосіб вилікувати хвороби, пов’язані зі старінням, і навіть уповільнити старіння, кажуть дослідники.

Рубрика: Наука і техніка

18:24 23 жовтня 2021 р.

Львівщина замовила найбільше фахівців з професійно-технічною освітою

За інформацією Міністерства освіти і науки України, найбільша кількість вступників за регіональним замовленням у Львівській області. До закладів професійно-технічної освіти Львівщини вступили 8255 учнів.

Рубрика: Наука і техніка

13:12 22 жовтня 2021 р.

Погіршення епідеміологічної ситуації: дистанційне навчання до середини листопада

Через погіршення епідеміологічної ситуації з COVID-19, врахувавши консультації Міністерства охорони здоров’я України, МОН рекомендує запровадити дистанційне навчання з 25 жовтня до 15 листопада закладам фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти усіх форм власності та сфер управління

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу