Пам'ятник комп'ютеру «ПК-01 Львів» стоятиме в центрі міста

12:00 5 червня 2016 р.


Фото: wikimedia.org

Усі охочі зможуть підключитися до комп'ютера-пам'ятника через «Bleutooth» і написати на його екрані якесь повідомлення.

У центрі Львова встановлять пам'ятник персональному комп'ютеру «ПК-01 Львів». Це перша модель персональних комп'ютерів в Україні, яку випускали серійно. Усього у світ вийшло майже 100 тисяч екземплярів.

Ідея встановлення пам'ятника належить організаторам Фестивалю комп'ютерного мистецтва «De:Coded», який відбувся у Львові з 3 до 5 червня. Одна з його творців Анастасія Туманова зазначила: «Важливо нагадати людям про вагомий внесок українських інженерів у процес створення персональних комп'ютерів. Поява комп'ютерів у минулому століття змінила наше життя. Тепер важко уявити собі хоча б один день без сучасних технологій, в тому числі і комп'ютерів. Ми хочемо нагадати про здобутки українців у розвитку комп'ютерної техніки».

Пам'ятником стане справжній комп'ютер. Його організатори купили за дві тисячі гривень в одесита. Чоловік придбав його ще у 1990 році, одразу після випуску моделі. Проте усі 26 років одесит ним не користувався – не знав як.

Тепер цей комп'ютер стоятиме у центрі Львова. Всі охочі зможуть підключитися до нього через «Bleutooth» і написати на його екрані якесь повідомлення. Творець цієї моделі ПК, викладач університету «Львівська Політехніка» Володимир Пуйда дивується: не очікував, що до його роботи в еру сучасних технологій буде стільки уваги.

«У часи Радянського Союзу моя розробка була дійсно новинкою. Тоді радянські інженери здебільшого копіювали американські моделі комп'ютерів. На їхньому екрані не було жодних зображень. Та й коштували вони десятки тисяч рублів. На екрані ж мого комп'ютера були різні малюнки, графіка. Та й оцінили його як кольоровий телевізор – у 650 рублів», – пригадує розробник. 

Через численні переваги моделі «ПК-01 Львів», керівництво Радянського Союзу й вирішило випускати її серійно. Проте через розвиток техніки ці комп'ютери припинили випускати. Пам'ятник першому серійному комп'ютеру України встановлять після закінчення фестивалю комп'ютерного мистецтва у Львові.

Про це повідомили сьогодні, 5 червня, в київському інтернет-виданні «Gazeta.ua».

dailylviv.com

До теми

09:46 8 квітня 2021 р.

У садочках Львівської МТГ обіцяють відкрити групи ще для 700 дітей: де і скільки

Цього року мерія планує здійснювати ремонтні роботи у 8 дитячих садочках. Такі роботи дозволять відкрити ще 28 додаткових груп у закладах дошкільної освіти міста у 2021 році.

Рубрика: Наука і техніка

17:42 6 квітня 2021 р.

Рейтинг компактних смартфонів 2021 року

Останні кілька років простежується тенденція на збільшення дисплеїв смартфонів: виробники навіть придумали гнучкі гаджети з діагоналями більше 7 дюймів.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу