На Львівщині тренуються влучати з мінометів

17:25 28 березня 2016 р.

Фото до новини


Фото: Підполковник Володимир Скоростецький з регіонального медіа-центр міністерства оборони України

Курсанти з факультету ракетних війсь і артилерії національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного опановують впродовж весняного польового два типи мінометів.

Підполковник Володимир Скоростецький з регіонального медіа-центр міністерства оборони України розповів сьогодні, 28 березня, «Щоденному Львову»:

«От як гадаєте – скільки треба зробити «ходок» заряджаючому від позиції міномета до пункту боєпостачання і в зворотному напрямку, аби бойовий розрахунок досягнув злагодженості? Багато, дуже багато!

Та й «естафетна паличка» у вигляді зарядженої мінометної міни не з легких: середня вага уламково-фугасної міни коливається в районі 16 кілограмів. Курсанти, які навчаються на факультеті ракетних військ і артилерії під час практичних стрільб за роки навчання долають таку дистанцію тисячі разів.

Утім, і результат відповідний. Українські артилеристи вважаються чи не найкращими у світі: сепаратисти можуть підтвердити цю константу! 

Другокурсники, які навчаються на факультеті ракетних війсь і артилерії національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, упродовж весняного польового виходу під керівництвом досвідчених інструкторів опановують два типи мінометів – 2Б11 калібру 120 міліметрів та 82-міліметрову автоматичну «Волошку», це той, що 2Б9. На навчальних полях Міжнародного центру миротворчості та безпеки тривають практичні стрільби другокурсників-артилеристів. Боєкомплекту для навчання майбутніх артилеристів достатньо. То ж майбутні «громовержці» часу не втрачають.

Викладач-інструктор майор Віталій Биков постійно наголошує курсантам: «Піт артилерії економить кров піхоти! Міномети у сучасному бою вирішують широкий спектр завдань з ураження живої сили та техніки противника. Тому треба уміти діяти швидко, стріляти влучно, розгортатись і згортатись на позиціях оперативно. А бойовий розрахунок має діяти, як єдиний організм. Щоби досягти такої злитності потрібно весь час тренуватись».

Другокурсник, молодший сержант Павло Дригайло, якому під час практичного заняття випало командувати бойовим розрахунком міномета 2Б11, зауважив, що справжній артилерист ХХІ століття має знати та уміти багато. Не лише досконально знати свою зброю, володіти математикою, але й бути сильним та витривалим! Тому курсанти-артилеристи постійно вдосконалюють свої знання та навички, займаються спортом і запекло практикуються під час польових занять у злагоджені своїх дій».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів