11-13 травня у Львові відзначатимуть 430-річчя Ставропігійського ВПУ

12:42 11 травня 2016 р.

Фото до новини


Фото: зі сторінки Ставропігійського вищого професійного училища в інтернет-мережі «Facebook»

Урочисті заходи у вищому професійному училищі розпочнуться в середу о 15.00 на вулиці Плужника.

«11-13 травня відбудуться урочисті заходи з нагоди 430-річчя освітньої та друкарської діяльності Державного навчального закладу «Ставропігійське вище професійне училище Львова», учнів якого навчають друкарській справі», – повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«Урочисті заходи: 

11 травня о 15.00– урочисте відкриття з нагоди 430-ої річниці освітньої та друкарської діяльності Ставропігійського вищого професійного училища Львова на вулиці Плужника, 6 (актовий зал).

12 травня о 10.00– презентація напрямів діяльності Львівського Ставропігійського братства та видатних постатей Ставропігії у період з 1586 до 2016 року на вулиці Федорова, 9.

12 травня о 12.30– відкриття з метою забезпечення сучасних освітніх технологій для підготовки фахівців у галузі поліграфії Навчально-практичного центру поліграфічного виробництва з використання обладнання ТзОВ «Xerox (Україна) ЛТД» на вулиці Федорова, 9.

У заходах візьмуть участь представники Міністерства освіти і науки України, Львівської обласної державної адміністрації, Львівської міської ради, управління освіти м. Львова та департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, а також роботодавці – соціальні партнери Ставропігійського ВПУ Львова, керівники навчальних закладів України з підготовки фахівців для поліграфічної галузі. Організатори урочистих заходів розповіли:

«Державний навчальний заклад «Ставропігійське вище професійне училище Львова» бере свій початок від першої освітньої установи в Україні – братської школи Львівського Успенського братства. Львівське братство було першою організацією, що опікувалася освітнім, культурним, громадським життям українців, а також провадила політичну боротьбу за права українського населення.

Згодом Львівське братство одержало грамоту ставропігії, тобто право незалежності від місцевої церковної влади, і стало називатися Львівським Ставропігійським братством. Діяльність братства в історію увійшло як перше українське відродження.

Свою культурну діяльність Львівське братство розпочало з організації української міської школи вищого, ніж усі дотеперішні, рівня і з викупу від лихваря друкарні Івана Федорова. Від січня 1586 року у Львові офіційно діє славнозвісна братська школа. Саме цей період – кінець 1585 – початок 1586 року – звичайно вважають за початок братської Ставропігійської школи і друкарні».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів