ВООЗ: зима може вбити мільйони українців

19:54 22 листопада 2022 р.

Фото до новини

У Всесвітній організації охорони здоров’я звернули увагу, що Росія пошкодила або знищила половину енергетичної інфраструктури України

Про це інформує Польське радіо, пише Dailylviv.com.

Життя мільйонів українців цієї зими опиниться під загрозою, — б’є на сполох Всесвітня організація охорони здоров’я. Причина цього — російські бомбардування, які знищили енергетичну інфраструктуру, а також лікарні та поліклініки. ВООЗ оцінює, що найближчими днями свої домівки можуть покинути навіть три мільйони осіб.

Очільник європейського бюро ВООЗ Ганс Клюґе заявив під час візиту до Києва, що найближча зима — це для мільйонів українців питання життя чи смерті. Він повідомив, що аж половину енергетичної інфраструктури України пошкодила або знищила Росія, і 10 мільйонів осіб зараз без електроенергії. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, ситуація в Україні є драматичною. Температура взимку може опуститися навіть до мінус 20 градусів. Тим часом, у країні немає не тільки електрики та опалення, але й не працює значна частина об'єктів служби охорони здоров’я.

Від початку російського повномасштабного вторгнення ВООЗ зафіксувала понад 700 атак на лікарні та поліклініки. У багатьох закладах немає електроенергії, води, пального та ліків. Також немає інкубаторів, крові та апаратів штучної вентиляції легень. За даними ВООЗ, в окупованому Росією Донецьку під загрозою життя 17 тисяч ВІЛ-інфікованих пацієнтів, які не отримують необхідних ліків. Також зростає побоювання стосовно нової епідемії коронавірусу в Україні.

Росія вже кілька тижнів бомбардує електромережі в Україні. Таким способом вона хоче зробити неможливим нормальне життя в Україні. Разом з тим, РФ зазнає чергових поразок на фронті.

Маємо готуватись до найгіршого сценарію – місто може тижнями бути без світла, – Андрій Садовий

У Львівобленерго пояснили, чому не всім вимикають електроенергію

Вимкнення електроенергії можуть тривати по кілька днів, - ДТЕК

Росія завдала масованого удару по газовидобувній інфраструктурі Укргазвидобування, - Чернишов

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів