Військові медики зі США навчали у Львові українських тактичній медицині

16:20 29 жовтня 2015 р.


Фото: прес-служба міністерства оборони України

По завершенню навчання всі учасники тренінгу отримали сертифікати міжнародного зразка.

У Львові, на базі Військово-медичного клінічного центру відбувся семінар на тему «Основи тактичної медицини». У навчанні взяли участь медичні спеціалісти Центру та представники підпорядкованих медичних закладів Західного регіону!, – повідомили сьогодні, 29 жовтня, в міністерстві оборони України, де також поінформували:

«Упродовж тижня кваліфіковані тренери зі США викладали навчальний курс, що складався з теоретичної й практичної частин. Власне, закордонні гості використали для навчання українських військових медичних працівників два стандарти «PTLS\PHTLS» та «ТССС». Як розповів співорганізатор заходу – головний хірург Західного регіону полковник медичної служби Іван Богдан, зазначені стандарти було обрано не випадково. «PreHospital Trauma Life Support» («PTLS\PHTLS») – це міжнародний стандарт, що регламентує дії парамедиків в разі надання першої допомоги при травматичних ушкодженнях (кровотечах, вивихах, переломах, черепно-мозкових і хребетних пошкодженнях і т.д.) і подальшої підготовки потерпілого до транспортування в медичний заклад.

Натомість, «Tactical Combat Casualty Care» («ТССС») – це стандарт з надання першої домедичної допомоги пораненим й травмованим під час воєнних конфліктів та інших надзвичайних ситуацій. У нашій державі його більше знають під назвою «Тактична медицина».

Загалом цей термін зображає характерну особливість домедичної першої допомоги на догоспітальному етапі, на якому, в умовах дефіциту трьох складових: часу, інформації, ресурсів – тактика набуває пріоритетного значення. Саме тому увага слухачів акцентується на важливості проведення вірного аналізу ситуації, задля отримання ефективного медичного результату. Слід додати, що по завершенню навчання усі учасники тренінгу отримали сертифікати міжнародного зразка, що дозволить їм передати свої навички колегам».

Про це повідомили сьогодні, 29 жовтня, в прес-службі міністерства оборони України.

dailylviv.com

До теми

11:09 23 вересня 2020 р.

У Львові пропонують переглянути принцип діагностики ковіду

Керуватися самим лише показником ПЛР-тесту при діагностуванні цього захворювання – хибна практика. Адже точність тестування становить лише 80%. Відтак кошти йдуть повз лікарню і пацієнта. Ось чому в МОЗ мали би переглянути підхід до діагностування хвороби і видати медикам на місцях інші вказівки.

Рубрика: Медицина

10:37 23 вересня 2020 р.

Для лікування дітей, хворих на Covid-19, кошти є – лікарка "Охматдит"

Дитячий профільний медзаклад, у який потрапляють діти з діагнозом «ковід» або підозрою на цю хворобу медпрепаратами забезпечений повністю, купувати ліки власним коштом немає потреби.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу