Усіх охочих зробити тест на антитіла до Covid-19 мер скерував у приватні лабораторії

18:17 25 травня 2020 р.

У Львові розпочинають ІФА-тестування (імуноферментний аналіз) на визначення антитіл до COVID-19. На безоплатній основі в лікарнях тестуватимуть медичних та комунальних працівників, а також, за можливості, окремі категорії пацієнтів. Відтак, всі охочі зробити собі такий тест — можуть звертатися у приватні лабораторії, адже місто не зможе фінансово забезпечити таке тестування для всіх.

«Усі мешканці хочуть бути здоровими, а для цього треба робити мудрі кроки. Ми зі вчора почали робити тести на антитіла в лікарні швидкої допомоги, завтра почнемо в першій лікарні, і потім — в інших лікарнях. Завдання — протестувати всіх лікарів. Відповідні реагенти і тест-системи закуповуємо, з цим проблем нема. Тобто за кошти міста ми протестуємо наших медичних працівників, тоді комунальників — це водії, двірники тощо. Тестування військових забезпечить держава. Якщо хтось з мешканців захоче зрозуміти, що в нього з антитілами — є приватні лабораторії, де можна здати аналізи, бо місто не може забезпечити всіх. Але, можливо, ми ще для певної вікової категорії громадян зможемо зробити таке тестування», — розповів мер Львова Андрій Садовий.

Керівник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб зауважив, що відповідні аналізатори для проведення таких тестів мають 5 міських медичних закладів.

Як розповів генеральний директор міської клінічної лікарні швидкої допомоги Олег Самчук, вчора в лікарні почали тестувати медичних працівників — відібрали 40 зразків крові (10 осіб — хворі, 10 осіб — які вже перехворіли, та 20 осіб — які, можливо, заражені). Незабаром будуть вже результати.

Відтак, деякі приватні лабораторії такі тести уже проводять, деякі готуються і закуповують реагент-системи.

Зокрема, ІФА-тестування вже проводять лабораторії: Медичного центру Святої Параскеви, Сінево, Унілаб. До кінця тижня такі тести розпочне робити лабораторія Медіс, а з початку червня — Ескулаб. Також з 1 липня таке тестування буде проводити лабораторія Львівського медичного університету.

Зауважимо, що ІФА-тест на коронавірус (імуноферментний аналіз на визначення антитіл до коронавірусної інфекції) дає змогу виявити наявність чи відсутність резистентності до вірусу в організмі. Тест визначає імуноглобуліни, які показують, чи триває гострий процес захворювання, чи людина вже перехворіла або ж зустрілася з вірусом, і у неї виробилися антитіла та є імунітет до захворювання.

Нагадаємо, в Україні закуплять ЗІЗ на 3 млрд грн за скороченою процедурою.

dailylviv.com

До теми

10:36 12 травня 2021 р.

У Львові спортсмену відновили сухожилок плечового м'язу

Лікарі 8-ї міської клінічної лікарні Львова провели ургентну операцію, під час якої відновили цілісність сухожилка довгої голівки двоголового м'язу плеча. Саме це дало змогу майстру світу з важкої атлетики Михайлу Кухарському вже наступного дня піти додому.

Рубрика: Медицина

09:40 12 травня 2021 р.

137 осіб з коронаврусом госпіталізували за добу в області. Скільки хворих в стаціонарах

За попередню добу із діагнозом COVID-19 по Львівській області госпіталізували 137 осіб. Скеровано на самоізоляцію – 564 людини. Аналіз на ПЛР-дослідження вперше набрали у 701 особи. Померлих – 26 осіб.

Рубрика: Медицина

14:47 11 травня 2021 р.

Лікарка-інфекціоністка повідомила про додатковий симптом ковіду

Лікарка-інфекціоністка Львівської обласної інфекційної лікарні Людмила Гринів розповіла, що поступлення пацієнтів у лікарню зменшилось, проте стан госпіталізованих залишається важким або середнього ступеня важкості.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу