Учені досліджують, чи вітамін D захищає від коронавірусу

20:04 6 грудня 2020 р.

Є припущення, що вітамін D підвищує імунну систему та допомагає боротися з інфекціями.

Науково-консультативна комісія з питань харчування Британії та Національний інститут охорони ‎здоров'я (NICE) розглянули усі за і проти такого рішення.‎ Про це повідомляє BBC-Україна, пише DailyLviv.

Під час пандемії більше людей перебуває в приміщенні, деякі з них, ймовірно, не отримували достатньої кількості ‎вітаміну D.‎ Наша шкіра синтезує вітамін D під впливом сонячних променів. Немає сонця - не виробляється ‎вітамін або виробляється у малій кількості.‎ Медики радять людям приймати 10 мікрограмів вітаміну D на день, якщо вони проводять багато часу ‎в приміщенні.‎ До пандемії медики також радили приймати вітамін D з жовтня по березень. ‎А якщо ви зрідка гуляєте надворі, живете в будинку для літніх людей або носите на вулиці одяг, який ‎закриває більшу частину вашої шкіри, тоді вітамін варто приймати впродовж року.‎

Вітамін D важливий для здорових кісток, зубів і м'язів. Його відсутність може призвести до ‎деформації кісток у дітей, яка називається рахітом, та подібного стану кісткової слабкості, який ‎називається остеомаляцією у дорослих.‎ Є також припущення, що вітамін D підвищує імунну систему та допомагає боротися з інфекціями.

Деякі дослідження показують, що достатній рівень вітаміну D допомагає, наприклад, коли ми ‎застудимось. Але дані досліджень суперечливі. Науково-консультативний комітет з питань харчування (SACN) заявляє, що дослідження ‎використання вітаміну D для лікування або профілактики інфекцій дихальних шляхів ‎продемонстрували недостатньо доказів, щоб його рекомендувати.‎

Дослідження NICE свідчать, що доказів вживання вітаміну D для профілактики чи лікування ‎коронавірусу немає.‎ Але експерти вважають, що вітамін D під час пандемії може мати певні переваги для здоров'я, щоб ‎люди отримували якомога більше поживних речовин.

Деякі дослідники припускають, що дефіцит вітаміну D може вплинути на важчий перебіг ‎коронавірусної хвороби. Але інші основні фактори ризику, такі як хвороби серця, також часто ‎зустрічаються у цих пацієнтів, а це ускладнює висновки.‎ Джон Роудс, професор медицини Ліверпульського університету, каже, що вітамін D має ‎протизапальну дію, і деякі дослідження показують, що він може зменшити імунну відповідь ‎організму на віруси.‎

Це може бути релевантним для дуже хворих на коронавірус, де важке ураження легенів може бути ‎наслідком запального стану у відповідь на вірус. Хоча це припущення вимагає набагато більше ‎досліджень.‎

Якщо ви вирішили приймати добавки з вітаміном D, то запам'ятайте:‎

 діти від 1 до 10 років не повинні вживати понад 50 мікрограмів на день;

 немовлята (до 12 місяців) не повинні приймати понад 25 мікрограмів на день;

 дорослі не повинні вживати більш як 100 мікрограмів на день, а рекомендована кількість - 10 ‎мікрограмів на день.

Більші дози іноді може рекомендувати лікар пацієнтам із доведеним дефіцитом вітаміну D.‎

Деякі люди з певними захворюваннями, такими як проблеми з нирками, не можуть приймати ‎вітамін D.‎

Важко отримати достатньо вітаміну D лише з їжею.‎ Продукти, які багаті вітаміном D: жирна риба та яйця. Деякі пластівці для ‎сніданку, масло та йогурти збагачені вітаміном D.

Як у Європі передбачатимуть важкість захворювання коронавірусом

В Україні немає обладнання для зберігання і перевезення вакцини від коронавірусу

dailylviv.com

До теми

18:36 2 березня 2021 р.

На Львівщині понад сто пацієнтів вдруге потрапили до лікарень з діагнозом COVID-19

У Львівській області фіксують збільшення кількості випадків інфікування Covid-19. Крім того, щодня зростає кількості осіб, які вдруге потрапляють на стаціонарне лікування з коронавірусом.

Рубрика: Медицина

18:03 2 березня 2021 р.

Програма медгарантій на 2021 рік передбачає 35 пакетів медичних послуг разом з вакцинацією від COVID-19

Національна служба здоров’я України опублікувала оголошення про укладення договорів про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій у 2021 році.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу