У Польщі багато випадків дельта-штаму Covid-19 - буде і в Україні

23:38 3 серпня 2021 р.

Фото до новини

У вівторок у Польщі повідомили про 164 нових добових заражень коронавірусом, а також про 4 смерті від Covid-19 та супутніх хвороб.

За словами експертів, у Польщі повільно зростає число нових заражень і епідемічна ситуація може погіршитися, якщо люди не будуть вакцинуватися. Про це повідомила Українська служба Польського радіо, пише Dailylviv.

У вівторок у Польщі повідомили про 164 нових добових заражень коронавірусом, а також про 4 смерті від Covid-19 та супутніх хвороб.

Віцеміністр здоров’я Вальдемар Краска сказав, що спостерігається повільне зростання числа нових заражень коронавірусом:

«Проти минулого тижня, відбулося зростання (числа інфікувань – ред.) на понад 54 відсотки. Ми бачимо, що, на жаль, щоденно починає прибувати нових випадків коронавірусу. Це тривожно, але ми багато тижнів вже говоримо, що за такої кількості щеплених осіб це неминуче».

Як зауважив речник Міністерства здоров’я Войцєх Андрусєвич, число нових заражень буде й надалі зростати, якщо ми не будемо вакцинуватися, що запобігає трансмісії вірусу. Він додав, що наразі у Польщі підтвердили 305 випадків «дельта»-штаму коронавірусу:

«За попередні 4 тижні відсотковий рівень вірусу цього штаму у взятих зразках – це вже 80 відсотків. „Дельта” є дуже заразним варіантом і одна особа може заразити до 8 людей, цей вірус дуже трансмісивний».  

Водночас за словами доктора Міхала Сутковського із Колеґіуму родинних лікарів та з Університету Лазарського, епідемічна ситуація невдовзі може погіршитися:

«Ці малі цифри, звісно, можуть перетворитися у великі. Ми раді, що зараз добре, але стає все гірше і ми можемо дійти до набагато вищих показників. Наразі ми не спостерігаємо великих заражень в основній медичній допомозі, натомість спостерігаємо дуже невелику кількість щеплень, особливо першою дозою».

Натомість ексголовний санітарний інспектор, доктор Марек Пособкєвич вважає, що заражень буде більше там, де вірус знайде сприятливі умови:

«Якщо до якогось регіону приїжджає багато людей, є більша можливість імпортування випадків або з іншої країни, або з іншого регіону. Там, де є багато закладів харчування, де люди часто зустрічаються, там можливість зараження є більшою. Настільки довго, наскільки буде велика кількість осіб без імунітету, так довго можливе зараження».

У Польщі станом на вівторок, 3 серпня, повністю вакцинувалося понад 17,5 млн осіб.

На Львівщині збільшується кількість інфікованих коронавірусом

Львівщина одержала нову дозу вакцини Pfizer

Центри вакцинації населення на Львівщині працюватимуть щодня: адреси і графік роботи

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів