У Львові зросла захворюваність на парентеральні гепатити

09:54 16 червня 2014 р.

  • 1


Фото: blogoduma.ru

Як повідомляє прес-служба ЛМР, порівняно з аналогічним періодом 2013 року – 76 випадків проти 48.

Західна інформаційна корпорація розповідає сьогодні, 16  червня, в повідомленні «У Львові зросла захворюваність на гепатити В і С»:

«Впродовж чотирьох місяців 2014 року у Львові зросла захворюваність на парентеральні гепатити.

Про це 16 червня передає прес-служба ЛМР з посиланням на Шевченківський відділ ЛМУ ГУ ДСЕС у Львівській області.

До групи вірусних гепатитів, що передаються парентеральним шляхом, тобто через кров, відносяться гепатит В, гепатит С. Ці хвороби характеризуються значним поширенням, часто важким перебігом, схильністю до переходу в хронічну стадію та ускладненнями.

Впродовж чотирьох місяців 2014 року у Львівській області реєструється ріст захворюваності на парентеральні гепатити (вірусний гепатит В та С), порівняно з аналогічним періодом 2013 року (76 випадків проти 48 випадків). Найвищі показники захворюваності на дану нозологію реєструвалися серед осіб вікових груп 18-29 років (37%) та 30-39 років (20%).

Джерелом інфекції є хворі з гострими і хронічними формами та вірусоносії.

Заразитися вірусом гепатитів можна при проведенні пірсингу, татуажу, голкорефлексотерапії, в косметичних салонах (манікюр, педикюр, проколювання вух та ін.), при наданні стоматологічної допомоги, при хірургічних втручаннях, при використанні інструментів, забруднених кров’ю хворого на гепатит чи носія, а також при спільному використанні бритв, манікюрних наборів і навіть зубних щіток (коли щітка забруднена інфікованою кров’ю).

Основний механізм зараження – через кров. Найчастіше інфікування відбувається при переливанні крові, яка містить вірус гепатиту. Високий відсоток інфікованості (у 20 разів вищий, ніж у здорових людей) мають хворі, які перебувають на постійному гемодіалізі.

Вірусні гепатити В і С не передаються повітряно-крапельним шляхом (при розмові, чханні, зі слиною), при потисканні рук хворої людини, при користуванні загальним посудом, з їжею чи напоями. Передача інфекції в побуті обов’язково відбувається шляхом попадання частинок крові від хворого або носія іншій особі при пошкоджених шкірних покровах (порізи, травми, тріщини).

Щоб уникнути інфікування вірусним гепатитом В, необхідно дотримуватись таких санітарно-гігієнічних заходів:

індивідуалізація усіх предметів особистої гігієни і роздільне їх зберігання;

виконання правил особистої гігієни;

попередження мікротравм у побуті та на виробництві.

Якщо ви прийшли в будь-який медичний заклад, звертайте увагу, щоб усі потенційно небезпечні маніпуляції проводилися одноразовими інструментами. Перед виконанням цих маніпуляцій майстер повинен добре вимити руки з милом, обробити їх антисептиком, натягнути одноразові рукавички. Єдиний шлях профілактики інфікування вірусами гепатиту В і С – це підвищена обережність. Необхідно уникати процедур з використанням предметів, необроблених дезінфікуючими засобами.

Враховуючи різноманіття шляхів передачі вірусного гепатиту В, єдиний дієвий засіб профілактики – вакцинація. Календар щеплень передбачає проведення планових щеплень дітям першого року, рекомендоване проведення щеплень проти гепатиту В медичним працівникам, військовослужбовцям, пожежникам, персоналу та пацієнтам закритих закладів; персоналу сфери послуг (перукарям, персоналу салонів краси, масажистам); особам, які вживають наркотичні речовини; хворим на хронічні та онкологічні захворювання, з хронічною печінковою недостатністю; особам, які подорожують до регіонів з високою захворюваністю на гепатит В».

dailylviv.com

Коментарі(1)

Олена

11:49 16 червня 2014 р.

Відповісти

Гепатит Б 1 виявила під час вагітності у 39 років.Зробила поглиблені аналізи, щоб дізнатися від коли у мене гепатит.Виявилося давно він у мене.Професор, гепатолог з медуніверситету у Римі розказав цікаву річ, що і в Італії до 1968 року немовлятам давали прививки (вже не пам'ятаю назви)від яких чомусь проявлявся гепатит, тому з1968 року ці прививки заборонили в Італії.(А на Україні?) Тому є ймовірність що і у мене він(гепатит. Б 1)проявився по такій же причині.А так як аналізи показали, що печінка у мене у досить хорошому стані, говорить про те, що шкоди не зробив ,лише десь колись мій організм зустрівся з гепатитом і залишився знак. Треба лише уважати щоб у якийсь момент не почав прогресувати,постійний контроль.Дитині не передався, був ризик 4% зі 100%.З чоловіком живу вже 13 років,він донор і аналізи крові робить регулярно. Не передався гепатит і йому. А ще, гепатит гине, коли попадає на зовні (на Повітрі) З гепатитом можна прожити до 90 років і не знати що він є,(якщо не робити спеціальних аналізів на гепатит) і якщо не шокувати організм алкоголем і жирної іжею

До теми

13:08 8 грудня 2019 р.

Бронхіальна астма не витримала бджоловжалювання, - перукарка зі Львова

Шість років Марія Гапаляк, яка працювала перукаркою, жила з інгалятором і таблетками. Лікарі поставили їй діагноз – бронхіальна астма. Менше, ніж за півроку, завдяки бджоловжалюванням, жінка видужала. Ремісія триває вже 9 років.

Рубрика: Медицина

Останні новини

Загальні узгоджені висновки Паризького саміту в Нормандському форматі, – офіційно

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львів'янка Ганна Гаврилів перемогла у Філіппінах

Рубрика: Культура

Неформальна приміряльня, 1 випуск

Рубрика: Політика

Суд над працівниками грального бізнесу

Рубрика: Кримінал

Ринок землі в Україні

Рубрика: Економіка

Помста Садового ветеранам АТО

Рубрика: Політика

Всі відео розділу