У Львові пропонують переглянути принцип діагностики ковіду

11:09 23 вересня 2020 р.

Керуватися самим лише показником ПЛР-тесту при діагностуванні цього захворювання – хибна практика. Адже точність тестування становить лише 80%. Відтак кошти йдуть повз лікарню і пацієнта. Ось чому в МОЗ мали би переглянути підхід до діагностування хвороби і видати медикам на місцях інші вказівки.

Таку думку висловив Богдан Чечотка, генеральний директор КНП ЛОР “Львівська обласна державна клінічна психіатрична лікарня”, представник ВО “Батьківщина” на засіданні "Лікування коронавірусних хворих на Львівщині: що гарантує держава, а що фінансують самі пацієнти?" у Львівському пресклубі, пише DailyLviv.

- Є анамнез хвороби, симптоматика, важливим показником слід вважати той факт, що пацієнт контактував із хворим на ковід або ж у родині хворіють інші особи і мають підтверджений позитивний ПЛР-тест. Ця хвороба має різні нюанси. Буває, що в перший день захворювання тестування дає хибний результат. Отже потрібно тестувати на третій, четвертий день. Але це - великі кошти і лікарня їх не надає Я вважаю, що в підсумку саме лікар має прийняти рішення про діагноз – він фахівець, він бачить перебіг хвороби. А вважати лише ПЛР-тестування  достатнім і остаточним аргументом неправильно. Між тим у МОЗ вважають інакше. Я думаю, що практика життя має наштовхнути чиновників від медицини переглянути цей підхід до діагностики ковіду, - вважає Богдан Чечотка.  

Він також наголосив, що мільйони, які держава вливає у боротьбу з інфекцією, витрачають неефективно:

- Ми випустили з уваги таку стратегічну річ як профілактика. Ці мільйони скеровані на відбивання. Коронавірус атакує – ми відбиваємось. І скільки би ще не виділили – буде важче.

Особливе обурення в лікаря викликають дії можновладців, які витрачають кошти із «коронавірусного» фонду на інші потреби:

- Люди в лікарнях купують ліки власним коштом. Роблять тести за свої гроші. А чиновник, якого запитують в ефірі, чи правда, що за надані на медичні потреби гроші збудували дорогу, відповідає: «Але ж по тому асфальту поїде «швидка» до хворого!» Він навіть не розуміє, що відбувається. А слухаю заяви нашого міністра охорони здоров’я про те, що до пацієнта із підозрою на ковід має виїхати «швидка» і зробити тестування, й думаю: у якому гарному кінофільмі цей чоловік живе? Чи, може, його підлеглі свідомо вводять в оману, рапортуючи, як все добре?

Богдан Чечотка також заступився за сімейних лікарів, яких поставили в нелюдські умови праці під час епідемії.

- Міністр розповідає мені, що сімейний лікар мусить бути на зв’язку 24/7, без вихідних і сну. Ви серйозно? А сімейний лікар що – не людина? Як фізично можна витримати навантаження із 2 тисяч пацієнтів? Про що думали, реформуючи первинну ланку медицини?  – риторично запитує він.

На думку Богдана Чечотки, ситуація із коронавірусом оголила проблеми української медицини і показала, що нинішня система є абсолютно недієздатною протистояти викликам.

- А цей вірус –  надовго. І оптимізму це не додає, – підсумував Богдан Чечотка.

У Львівській облдержадміністрації пояснили, кого вважають «ковідним» хворим, а кого – ні.

Для лікування дітей, хворих на Covid-19, кошти є – лікарка "Охматдит".


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

17:23 30 червня 2022 р.

Польська страхова компанія пожертвувала 1 млн злотих на реабілітаційний центр у Львові

Компанія однією з перших зголосилася фінансово підтримати будівництво Національного реабілітаційного центру «Незламні» у Львові. А сьогодні - задекларувала переказ 1 млн злотих на реалізацію цього проєкту. Відповідний меморандум про співпрацю підписали член Правління Групи PZU S.A. Ернест Бейда та генеральний директор КНП «Перше Територіальне Медичне Об'єднання м.Львова» Олег Самчук.

Рубрика: Медицина

16:51 29 червня 2022 р.

У Львові хірург Роберто Брамбілла допоміг поставити на ноги 15-річного Артема, який потрапив під ракетний удар на вокзалі Краматорська

Відомий італійський хірург Роберто Брамбілла з початком повномасштабного вторгнення росії прибув до Лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова (колишня міська дитяча лікарня), аби допомагати лікувати поранених діток. Зокрема, завдяки його роботі вдалось врятувати життя 15-річного Артема, який отримав важкі травми під час ракетного удару у вокзал Краматорська.

Рубрика: Медицина

16:45 27 червня 2022 р.

Львівські лікарі двотижневому хлопчику сформують штучний стравохід

Новонароджений Данилко народився із порушеним ковтанням. Після проведених обстежень у нього діагностували одну із найважчих вад розвитку – атрезія стравоходу. Хлопчик уже переніс кілька операцій, проте у майбутньому на нього чекає його головне оперативне втручання.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу