У Львові врятували 41-річну жінку, в якої після народження п’ятої дитини розірвалась артерія

18:31 18 січня 2023 р.

Фото до новини

Медики вважають цей випадок унікальним.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Свого синочка Михайла жінка народила в одному з пологових будинків Львова. Та на третю добу, вставши серед ночі погодувати маля, відчула раптовий нестерпний біль в животі та покликала на допомогу. Каретою швидкої жінку терміново доправили до лікарні святого Пантелеймона.

Комп’ютерна томографія показала: у породіллі розірвалася аневризма яєчникової артерії. Аневризма, тобто, потовщення судини, була розміром 3х5 см. Розпочалася сильна кровотеча. Через незвичне розташування аневризми жінка втратила два літри крові – уся кров зібралася в заочеревинному просторі між хребтом та внутрішніми органами, утворивши гігантську гематому. Це, власне, врятувало жінці життя, адже дало час довезти її до лікарні.

Однак, під тиском гематоми, оболонки заочеревного простору будь-якої миті могли розірватись. Це призвело б до раптової зупинки серця. Оперувати треба було невідкладно.

Хірургічне втручання тривало дві години. Лікарям вдалося зупинити кровотечу. Разом з аневризмою довелося видалити лівий яєчник. У реанімації жінка провела чотири дні. Далі її перевели у палату Центру хірургії.

Медики вважають цей випадок унікальним, адже в українських наукових джерелах інформації про таке розташування аневризми немає, в англомовних – описано близько 30 випадків.

Вже за тиждень жінка поїхала додому, де на неї дуже чекали новонароджений синочок та вся сім’я.

Львівські лікарі врятували недоношене немовля: історія породіллі з Київщини

Вісім дітей жінка з Городка народила в одному пологовому будинку Львова

Львівські лікарі зробили унікальну операцію: роз’єднали сечову та статеву системи

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини