У Львові поменшало хворих на грип і ГРВІ, – ЛМР

19:47 16 лютого 2016 р.

Фото до новини


Фото: depo.ua

Начальник управління охорони здоров’я міськради Володимир Зуб запевнив у вівторок: «Ситуація зі захворюваністю на ГРЗ має позитивну динаміку».

«За вчорашній день на грип та ГРВІ захворіли 1027 людей. Серед них випадків грипу – п’ять. Станом на сьогодні на стаціонарному лікуванні перебувають 340 осіб.

Серед них 35 – з діагнозом ГРЗ, 113 – з пневмонією. У закладах охорони здоров’я Львова виписано з видужанням 353 людини з пневмоніями», – повідомили сьогодні, 16 лютого, «Щоденному Львову» в прес-службі міськради, де також цитують запевнення начальника управління охорони здоров’я Львівської ЛМР Володимира Зуба у вівторок:

«Ситуація з захворюваністю на ГРЗ має позитивну динаміку. За минулий тиждень зареєстровано 6 723 випадки. За попередній тиждень, з 1 до 7 лютого, було 8 871. Тобто, зараз фактично на 2100 випадків менше.

Відтак, інтенсивний показник складає 89,5 при епідпорозі 92,9. Слід сказати, що в групі від 7 до 14 років епідпоріг дещо перевищений – в 1,2 рази. Це не є критичне перебільшення, тому ніхто занять у школах відміняти не буде. 

На сьогоднішній день у закладах охорони здоров’я, які підпорядковуються Львівській міській раді, є 113 осіб з пневмонією, з них 23 дитини. У реанімаціях важких випадків немає. За цей період виписали з одужанням 353 особи, які перенесли пневмонію. Тобто є, очевидно, позитивна динаміка.

Якщо брати щоденний моніторинг, то вчора зареєстровано 1027 випадків. Минулих тижнів було 1500, 1300, 1200, тобто є теж тенденція до зниження. За цей час не було смертей.

Ті люди, які були на апараті ШВЛ, на щастя, вже зняті з апаратів і вони вийшли з реанімації. Їх вдалося врятувати. Хоча всі пацієнти, які були в реанімації, це пацієнти групи ризику. 

Про те, чи буде друга хвиля грипу, невідомо. Але я точно знаю, як лікар, що, якщо ми всі будемо правильно себе поводити й уживати правильних заходів, то різких зростань захворюваності не буде.

А що треба робити? Треба мити руки, тому що контактний спосіб передачі – на першому місці. Треба тепло вдягатися, ноги тримати сухими й у теплі, треба вживати С-вітамінізовану їжу: шипшина, калина, часник, цибуля.

Якщо ви захворіли, не треба йти на роботу, не треба проявляти героїзм, адже ви інфікуєте своїх колег. Якщо ваша дитина захворіла, не треба її вести в садочок, бо від вашої дитини захворіє ще 10 дітей, інфекція буде поширюватися дуже швидко.

Якщо ви все-таки захворіли й бачите, що день-два нема ефекту від вашого самолікування, звертайтеся за медичною допомогою до медичних працівників – вони вам точно порадять, чи потрібно у стаціонар, чи не потрібно, які медикаменти краще приймати, який режим застосовувати. Якщо кожен із нас буде виконувати ці прості речі, ніяких хвиль повтору не буде».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів