У Львівській області створять центри для раннього виявлення онкології у жінок

17:06 20 липня 2016 р.

Щороку у Львівській області виявляють майже 800 жінок, які захворіли на рак молочної залози. Щодня лікарі виявляють два нові випадки захворювання. І щодня в області від цієї хвороби помирає одна жінка.

Про це сьогодні, 20 липня, під час прес-конференції на тему: «Рак виліковний. Впровадження ефективних протиракових технологій у Львівській області», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив заступник головного лікаря з медичної частини Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру (ЛДОРЛДЦ) Орест Тріль.

- Щороку ця хвороба забирає життя 330 жінок у Львівській області. А загалом в Україні від раку молочної залози помирає 6 000 жінок, - каже він. 

За його словами, найвища захворюваність – серед жінок від 45 до 60 років. З 2012 року захворюваність на рак грудної залози зросла на 30 відсотків. 

Лікар зауважив, що коли хворобу виявити на ранній, так званій передраковій стадії, то її можна вилікувати. А для того треба, щоби жінки не нехтували своїм здоров’ям та проходили профілактичне медичне обстеження. І щоби лікарі вміли фахово надати допомогу. 

- У жінки можуть погано взяти мазок, він покаже, що все гаразд, а так не є насправді, - розповідає заступник головного лікаря з медичної частини Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру. 

Також дуже важливо мати якісну апаратуру. 

- Той скринінг, який в Україні робиться для жінок з виявлення раку чи передракових станів шийки матки, має деякі недоліки через відсутність системи повідомлень і оцінки, яка з жінок проходить скринінг щороку, а якій цього не треба, - пояснює Орест Тріль.

Але, як стверджує директор департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації  Богдан Чечотка, дуже скоро жінки області матимуть змогу якісно обстежуватися. 

- Світовий банк надає Львівській області понад 10 млн. доларів США для проекту з раннього виявлення та скринінгу онкологічної сфери у жінок – раку молочної залози та раку шийки матки. Цей проект розрахований на Львівщині на два роки, - каже він. 

За ці гроші будуть навчені лікарі, закуплене медичне обладнання та програмне забезпечення, і будуть проводити бесіди з жінками. 

- Левова частка коштів скеровується на придбання новітнього обладнання для онкологічного центру та для п’ятьох скринінгових центрів в Дрогобичі,  Самборі, Червонограді, Стрию та Львові. Обладнання закуповується надзвичайно ефективне і буде можливість діагностувати дуже-дуже рані стадії захворювання, - обіцяє Богдан Чечотка. 

За його словами, у скринінгових центрах будуть мамографи та апарати УЗД, тож жінкам, які мешкають в області, не буде потреби їхати до Львова.

- Уже було оголошено два тендери і закуповується медичне обладнання, - каже він. 

Також, за словами консультанта з управління субпроектом «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» Христини Пак, буде створено електронний реєстр жінок.

- Він стане першим кроком до електронної медичної картки пацієнта, - вважає вона. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

12:00 18 квітня 2021 р.

Тяжкість перебігу ковіду залежить від лімфоцитів, а не антитіл. Такі тести роблять у Києві і Тернополі

Тести на кількістьТ-лімфоцитів в організмі людини можна здати в двох лабораторіях— у Тернополі та в Києві в Інституті геронтології, розповів патофізіолог і генетик з Києва, доктор медичних наук, професор Віктор Досенко.

Рубрика: Медицина

11:08 18 квітня 2021 р.

На Львівщині менше інфікувань COVID-19, ніж у Києві

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Харківській (1 590), Дніпропетровській (1 114), Київській (597), Одеській (595) та Чернігівській (587) областях.

Рубрика: Медицина

17:19 17 квітня 2021 р.

Львівщина залишиться у червоній зоні антикоронавірусного карантину: показники трьох днів

Коефіцієнт виявлення випадків інфікування на Львівщині за 14,15 і 16 квітня - 26,6% 25,7% 24,1%. Рівень госпіталізацій з діагнозом COVID-19 у Львівській області за ці дні - 63,9%, 61,8%, 59,4%. Завантаженість ліжок з киснем - 74,1%, 72,9%, 72,5%.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу