У березні в Україні зафіксували 10 спалахів інфекційних захворювань

12:18 1 квітня 2021 р.

Фото до новини

Зафіксовано 8 випадків гострих кишкових інфекцій, спалах сальмонельозу й ротавірусного ентериту. Від них постраждало 86 дітей і троє дорослих.

Випадки спалахів відбувалися переважно в закладах дошкільної й середньої освіти. Випадок сальмонельозу зафіксували в домашньому вогнищі, а ротавірусного ентериту — у будинку дитини.

Про це повідомив Центр громадського здоров’я України, пише Dailylviv.

Нагадаємо:

Гострі кишкові інфекції — одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо в дітей. Зазвичай ГКІ спричиняють бактерії або віруси, які потрапляють в організм людини із зараженою їжею чи водою.


Сальмонельоз — це інфекційне захворювання, яке викликає бактерія роду Salmonella. Джерело збудника інфекції — тварини, хворі на сальмонельоз люди або здорові бактеріоносії. Носійство може тривати від кількох днів до кількох років. Механізм передавання інфекції — фекально-оральний. Зараження відбувається аліментарним, водним і побутовим шляхами.


Ротавіруси є найбільш поширеною причиною важких діарейних захворювань у дітей молодшого віку в усьому світі. Інфікування відбувається найчастіше фекально-оральним шляхом як безпосередньо, так і під час контакту з поверхнями і предметами, що могли бути забруднені: іграшками, підлогою, меблями, одягом тощо, а також під час їжі.


Віруси чи бактерії можуть потрапити в харчові продукти на будь-якій стадії шляху від виробництва до столу, тому кожен учасник процесу, від виробника до споживача, відіграє роль у запобіганні зараженню їжі.

15 мільйонів доз вакцини Johnson&Johnson непридатні для використання - NYT

В Україні - рекордна кількість смертей від COVID-19

AstraZeneca офіційно змінила назву своєї вакцини

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів