Проти кору, краснухи та епідемічного паротиту необхідно щепити майже 16 тисяч дітей у Львівській області

20:20 7 вересня 2023 р.

Фото до новини

Держава надала вакцину - потрібне бажання.

Сьогодні, 7 вересня, під головуванням першого заступника начальника Львівської ОВА Андрій Годика провели засідання обласної комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Центральне питання – безпечність проходження навчального року. Про це повідомила Львівська обласна військова адміністрація, пише Dailylviv.com.

Зокрема, розглянули питання вакцинації, пожежної безпеки і заходів цивільного захисту в закладах освіти.

Як розповіла генеральний директор Державної установи «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Наталія Іванченко, у березні комісія ТЕБ і НС затвердила План заходів щодо недопущення спалаху кору на теренах Львівщини і на державному рівні прийняли рішення розпочати наздоганяючу catch-up кампанію, тобто провакцинувати тих діток, які з певних причин не отримали своєї дози вакцини від кору, епідемічного паротиту та краснухи. Держава надала вакцину.

«Коли ми проводили підрахунок, скільки таких дітей є на Львівщині, виявилося, що 22 тисячі, враховуючи ВПО. Компанія мала закінчитися до початку навчального року. Але станом на 1 вересня на Львівщині вакциновані лише 31% з тих дітей, які б мали бути вакциновані. Також ми маємо ще 5 випадків лабораторно підтвердженого кору серед дорослих, тобто передумови до поширення хвороби є», - зазначила Наталія Іванченко.

Відтак, керівники районів, голови міських, селищних, сільських територіальних громад мають вжити заходи щодо підвищення рівня охоплення профілактичними щепленнями населення на підпорядкованій адміністративній території.

Своєю чергою «Львівський обласний центр контролю та профілактики Міністерства охорони здоров’я України» буде на постійній основі проводити моніторингові візити та додаткові зустрічі з керівниками закладів охорони здоров’я, де має місце низьке охоплення вакцинацією, та здійснювати активну промоцію вакцинації дитячого населення проти кору, епідемічного паротиту та краснухи, у тому числі серед організованих колективів.

З'явився вірус, страшніший за COVID-19, - ВООЗ

10 818 людей захворіли 2018 року на Львівщині на кір

У Львові захворіли 2019 року на кір 705 людей

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів