Профілактика онкозахворювань буде тривати у Львові до 29 листопада

17:30 18 листопада 2019 р.


Фото: loda.gov.ua

Медики закликають чоловіків перевірятися на рак простати.

Про це повідомили в облдержадміністрації, де також розповіли, що «Дні профілактики онкозахворювань статевої сфери у чоловіків» у Львівській області триватимуть у Львові до 29 листопада. Їх мета – інформування населення про таку проблему, метою якої є рання діагностика онкоурологічних захворювань.

Завідувач відділення урології Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Юрій Дійчук зазначив: «Нам потрібно проводити ці дні аби зосередити увагу до раку передміхурової залози. Захворюваність на цю недугу з кожним роком зростає. Є велика частка пацієнтів, які звертаються до нас на пізніх стадіях. Це відбувається через недостатню поінформованість, тому рання діагностика раку передміхурової залози дуже важлива».

«Захворювання на початкових стадіях перебігає безсимптомно. Але є один дієвий метод виявлення цієї патології, це проведення аналізу крові на рівень простатоспецифічного антигену. Серед факторів ризику хвороби, це перш за все, вік 50+, раса та спадковість», – поінформував також медик.

Натомість генеральний директор Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Ігор Ковальчук розповів: «Урологічне відділення Львівського онкоцентру одне з найпотужніших відділень в Україні, де робиться найбільше операцій пов’язаних із передміхуровою залозою. Значна кількість населення побачивши відео та інформації, звертаються хоча б раз в році, щоб зробити аналіз».

Ігор Ковальчук також наголосив: «На ранніх стадіях жодних ознак чи болю хворий не відчуває. Тому закликаємо скористатись такою можливістю, прийти та зробити тест. Раніше ми виявляли десятки захворювань, за останні три роки це не менше 500 хворих в рік. Завдяки профілактичним акціям, ми  збільшуємо кількість раннього виявлення патологій».

Своєю чергою, директор Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яна Служинська зауважила: «Ми багато уваги приділяємо здоров’ю жінок та дітей, і так склалось, що чоловіки зазнають дискримінації. Про чоловіче здоров’я говорять набагато менше, ніж мало би говоритися. Тому центр громадського здоров’я дуже активно підтримує проведення таких акцій, метою яких є раннє виявлення захворювань.

Медик також підкреслила: «Проблема є вкрай актуальна, рак простати є однією з найпоширеніших причин смертності серед онкопатологій у чоловіків. Діагностика є надзвичайно простою та доступною, тому ми заохочуємо всіх мешканців області звертатись вчасно до лікарів. Просто прийти обстеження і  переконатись, що ти здоровий».

Під час минулорічної акції були обстежені більше п’яти тисяч пацієнтів, з них понад двом тисячам провели тест «PSA». Відтак, у 59 пацієнтів виявили рак передміхурової залози, 87 були скеровані в стаціонари на дообстеження.

Додаткові методи обстеження потребували 69 пацієнт. За час акції провели три радикальні простатектомії.

Як інформував «ЩЛ», 4 та 5 листопада у Львові тривала профілактика діабету.

dailylviv.com

До теми

16:45 27 червня 2022 р.

Львівські лікарі двотижневому хлопчику сформують штучний стравохід

Новонароджений Данилко народився із порушеним ковтанням. Після проведених обстежень у нього діагностували одну із найважчих вад розвитку – атрезія стравоходу. Хлопчик уже переніс кілька операцій, проте у майбутньому на нього чекає його головне оперативне втручання.

Рубрика: Медицина

14:12 17 червня 2022 р.

У Львові американський кардіохірург проперував триденну дитину з рідкісною патологією серця

Відомий американський кардіохірург Вільям Новік з командою Novic Cardiac Allience знову приїхав до Першого медоб’єднання Львова. За тиждень Вільям спільно з нашими кардіохірургами прооперував п’ятьох дітей.

Рубрика: Медицина

16:12 16 червня 2022 р.

У Львові залізничну лікарню роблять університетською клінікою: колектив - проти

У зверненні до міністра оборони трудовий колектив вважає, що майновий комплекс, який складається з трьох корпусів, планують розділити, передавши частину під університетську клініку, а частину - для продажу.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу