Портрет Бджоли: чому художник зі Львівщини Євген Кость вирішив увіковічнити Божу комаху

14:10 29 квітня 2022 р.

“Я був у дуже важкому стані. Ставало все гірше і гірше. Зателефонував лікарю і сказав, що я до вас уже не доїду. А сьогодні - знову взяв до рук олівець і пензель”.

З цих кульмінаційних моментів хвороби розпочав свою розповідь 65-річний художник з Комарного, що на Львівщині, Євген Кость, пише Dailylviv.com.

Недугу, власне, й спровокувало його багаторічне професійне заняття. Конкретніше - умови, в яких художник працював просто неба біля Львівської опери.

- Цілий рік працюю - зима, літо дощ, вітер - через що й застудив собі руку, - розповідає про причини захворювання Євген Кость. - Траплялося, що треба закінчити портрет, а тут дощ пішов, то я парасолю тримаю над портретом, а на руку дощ падає. Було що й в сніг працював. Бо я взимку маю більше натхнення малювати портрети. Особливо у перші дні січня, коли довкола - різдвяний колорит, ярмарок, вир людських емоцій.

Хвороба підкрадалась поступово: спочатку художник відчув болі над лівою лопаткою, потім невралгія дала ускладнення на серце.

- Почала боліти спина, над лопаткою зліва. Пізніше пішло ускладнення на серце - дістав аритмію. Обійшов лікарів  - і вдома, у Комарному, і у Львові. Невропатологиня виписала таблетки. Попередила, що згодом мушу приймати їх пожиттєво. Але ефекту вони не дали. Пізніше лікарка підсилила пігулки  уколами - результат був такий самий, - розповів художник.

З кардіоцентру, де проходив грунтовне обстеження, Євген Кость вийшов з кількома новими згортками рецептів.

- Але кількість в якість не переходила. Навпаки, я був у дуже важкому стані. Мені ставало все гірше і гірше, - згадує художник.

Змінюючи лікарів, медустанови і ліки, Євген Кость промучився пів року. Малювати він вже не міг. Довелося покинути улюблену роботу біля Опери і обмежити своє життя домашнім стаціонаром. 

Колега-художник, з яким багато років просиділи разом за вуличними мольбертами, коли довідався про безуспішне лікування Костя, порадив йому свій перевірений метод.

- Він розповів, що також мав аритмію. А тепер цілковито забув про неї. Прийняв два курси бджоловжалювання і донині має святий спокій: і сто грамів п’є, і таблетки не вживає, - переказує розмову з другом пан Євген.

Колега дав Євгену Костю номер телефону відомого лікаря-апітерапевта Івана Йосиповича Пилипчука у Львові і оптимістично побажав швидкого одужання.

- Я зателефонував Івану Йосиповичу, але одразу приречено повідомив: “Я до вас уже не доїду”. Бо так мені було зле. “Якщо така справа, - відповів лікар, - добре би було поставити вам, там, на місці, бодай, дві бджоли. Маєте таку можливість?” “Поруч, в брата, є пасіка, спробую це зробити”, - відповів я.

Лікар також прописав потенційному пацієнтові настоянки і відвари з трав. Чоловік виконав усі рекомендації і за кілька днів був уже в кабінеті апітерапевта, згадує художник.

Євген Кость належить до тієї категорії пацієнтів, яких не треба переконувати в цілющій силі бджолиної отрути. Про неї він знав ще зі студентської лави і навіть колись аматорськи випробував це на собі.

- Коли я вчився в зооветеринарному інституті, добре запам’ятав, як викладач, що вів курс з бджільництва, казав: “Ліпших ліків за бджолину отруту ніхто не винайшов. Бо вона має здатність потрапляти безпосередньо в клітину організму і творити там дива, - згадує художник і розповідає про свій експериментальний випадок. 

- Одного разу перепрацювався на городі - до болю в попереку. Згадав студентську науку, спіймав кілька бджіл, поставив на хворе місце. Допомогло. Колись коліно застудив - “прийняв” один раз бджолу, другий, третій і коліно перестало боліти, хоча перед тим брав уколи - намарно, - ділиться емпіричним досвідом художник і додає: “Звичайно, Іван Йосипович усе це професійно, по-науковому робить - ставить бджоли в зони, які відповідають за певні органи, дозує кількість вжалювань. Це вже вищий апітерапевтичний пілотаж.”

Домашніми бджолиними експериментами зооветеринарна практика Євгена Костя й закінчилася. Перемогла пристрасть до малювання, яка не покидала його з дитинства. Навіть в інституті він більше був художником, аніж студентом.

- Я малював з дитинства, і це мені непогано вдавалося А коли почав навчатися в інституті в 1982 році, то мене одразу оформили художником на ставку - 95 рублів. Усі  кафедри оформляв. Потім 10 років працював художником в Іспанії, малював портрети, картини. Пройшов там великий практичний художній інститут. Недавно закінчив портрет Шептицького. Картина поїхала на схід, - розповідає про віхи свого художнього становлення пан Євген.

А тепер він ще й ніби повертається до свого дипломного фаху: ставить у себе на обійсті два вулики. Каже, що його організм з вдячністю відреагував на лікування бджолами. Воно допомогло цілком відновитися і повернути добру фізичну форму. 

- Мені стало легше вже на 2-3 сеансі бджоловжалювання. Таке враження, що організм спрагло чекав на чудодійний бджолиний апітоксин після таблеток, якими я отруював себе по кілька разів на день. Медикаменти нашкодили іншим органам: до проблем з рукою і аритмії додалися болі в шлунку, слабкість.  А після апітерапії добре чуюся, принагідно і шлунок вилікували бджоли. Тепер усі таблетки повикидав. Про аритмію забув, слава Богу, - розповідає Євген Кость. 

Художник зауважив, що бджоловжалювання дало комплексний лікувальний ефект.

- Я й голову застудив, малюючи на вулиці. Лише легенький вітерець повіє - одразу починаються головні болі. Однієї неділі пішов до церкви, стояв на дворі. Служба Божа тривала півтори години. Дуже холодний вітер був. Як закінчилася літургія, думаю, ну все - завтра мені буде кінець - голова болітиме. Але, дякувати Богу і бджолам, жодних проблем не було. Бджоловжалювання лікує в комплексі ввесь організм. Як мене вчили ще в зооветеринарному інституті, - підсумовує Євген Кость.

Тепер у мене є давній борг, - каже художник, - написати портрет лікувальниці-бджоли з натури. Вулики вже стоять.

DailyLviv раніше писав про Ефект побічного зцілення під час сеансів бджоловжалювання, - ексбанкірка зі Львова, Львів’янка зупинила коксартроз бджоловжалюванням за чотири курси, У Львові бджоловжалювання допомогло повернути мову пацієнтові нейрохірургії.

Перелік хвороб з показами для бджоловжалювання збільшується, – львівський лікар

Львівський апітерапевт повідомив, які бджоли лікують найефективніше

Жало лікувальної бджоли не можна виймати ще 20 хвилин, - лікар



dailylviv.com

Заборонили пити пиво «Львівське Різдвяне», виготовлене 3 жовтня

Ревізія. У Київ прибув головний інспектор з моніторингу допомоги США Україні

Працівник автомийки у Львові сів за кермо чужого Volkswagen Touareg і втік

На вулиці Миколайчука у Львові зносять ринок «Світлиця»

Біля цирку у Львові зрізали десять дерев, які скалічили неправильним доглядом

Донеччанин Артур Каташ, уродженець Львівщини Андрій Фис, маріуполянин Дмитро Ушаков. Львів проводжає Героїв

Кому на Львівщині розподілили вакцину проти сказу

8 вулиць Львова 13 годин не матимуть водопостачання

Росія в Україні пошкодила 1714 об’єктів медзакладів і ще 227 зруйнувала вщент

Коли можуть призначити житлову субсидію при заборгованості зі сплати комунальних послуг

Виплата житлової субсидії за жовтень буде проведена в листопаді - Пенсійний фонд

Довгожителям - від ста і більше літ - у Львові дають щороку по 10 тисяч гривень

У Львові відбудеться Veterans Business Forum 2024

Мая Санду перемогла у виборах президента Молдови

Опубліковано перший проект так званої мирної угоди між Росією і Україною

На Львівщині продають право оренди на понад 63 га земельних ділянок сільськогосподарського призначення

Кабмін оцінив масштаб зловживань при бронюванні від мобілізації

На Львівщині завтра вночі - до 7° морозу, вдень - до 10° тепла

Україна скоротила імпорт електроенергії до піврічного мінімуму

У жовтні львівські прикордонники 16 разів відмовилися взяти хабар

Судитимуть львів'янина, який майже на ₴1 млн обікрав вітчима

Львів стане першим містом, де запустять мережу 5G

За яких умов взимку Україні загрожують до 20 годин без світла на добу

Намагався ввезти вантажівку DAF як гуманітарну допомогу

Блискавка вбила футболіста під час матчу (відео)

Завтра щепитимуть від сказу собак та котів у Рудному

У вересні львів'яни власним коштом поліпшили благоустрій міста на ₴13 млн

Російські спецслужби в Європі «генерують хаос»

Не впорався з керуванням та в'їхав у дерево. Смертельна ДТП на Львівщині

Очільниця МЗС Німеччини Бербок прибула до Києва

Спортсмен зі Львівщини - чемпіон Європи з важкої атлетики

Понад 700 тисяч окупантів утилізували в Україні

РФ атакувала Україну «Іскандером-М» та 80 шахедами

Шістьом полеглим Героям віддасть останні військові почесті Львівщина

Підсумкове опитування New York Times напередодні виборів Президента США

Підозрюваний, якого розшукувала поліція за вбивство подружжя на Львівщині, вистрелив собі в голову

Релігійна громада села Віднів на загальних зборах вирішила розірвати зв'язки з московською церквою (відео)

Націоналісти висловили протест міському голові Львова. Китайське попередження

В Україні буде суд, який розглядатиме справи проти центральних органів влади

Завтра Львів попрощається з військовослужбовцями Іваном Єгоровим, Юрієм Сапроновим, Павлом Бардієм, Сергієм Ткаченком