14:06 30 березня 2023 р.
Ярославчик, якому лише 1 рік і 4 місяці, добре витримав операцію.
Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com
Унікальне втручання за допомогою інноваційного апарату виконали хірурги дитячої лікарні святого Миколая у складі роботичної команди Першого медичного об’єднання Львова.
У хлопчика вроджена аномалія – надто малий отвір у сечоводі правої нирки. Через це у малюка погано відходила сеча, накопичувалася рідина, а нирка постійно запалювалася. Щоби сечовидільна система Ярославчика почала нормально функціонувати, йому необхідно було відновити добрий потік сечі, тобто провести реімплантацію сечоводу. Зокрема, зробити новий отвір між сечоводом та сечовим міхуром, по якому сеча добре відходитиме від нирки.
Щоб маленький пацієнт краще переніс хірургічне втручання і швидше відновився, лікарі вирішили оперувати з допомогою Da Vinci. Ця сучасна роботизована система дає змогу проводити операції малоінвазивно – без великого розрізу, тобто менш травматично та з мінімальною крововтратою.
Хірург сидів за спеціальним пультом і керував «руками» робота, які оперували дитинку всього лише через кілька проколів. Зображення, завдяки відеокамері, транслювалося перед лікарями на великому екрані.
Ярославчик добре витримав операцію. Останні аналізи показують, що нирка вже почала працювати значно краще.
Ще одна маленька пацієнтка, яку нещодавно також прооперували з допомогою робота, це Євгенія з Хмельниччини. Вона трішки старша за Ярослава – їй уже майже 2 роки. У дівчинки була ціла сукупність діагнозів, що пов’язані з порушенням роботи сечовидільної системи. Досить складна аномалія сечових шляхів: нирка та сечовід в дитини подвійні. Через це у Євгенії теж погано відходила сеча. Після низки обстежень і консультацій у Хмельницькому та Житомирі, сім’я звернулася до спеціалістів дитячої лікарні святого Миколая. Урологи разом із командою хірургів з допомогою Da Vinci видалили фрагмент подвоєної нирки, який не виконував свою функцію. При цьому не пошкодивши здорову частину органу. Маленька Євгенія швидко відновилась після операції і тепер здорова.
Інноваційний хірургічний апарат Da Vinci уже понад 2 роки допомагає лікарям Першого медичного об’єднання оперувати найскладніші патології, роблячи при цьому мінімальні розрізи. За цей час виконано близько 50 хірургічних втручань. Період відновлення пацієнтів під час таких операцій коротший у кілька разів, ніж після звичайних хірургічних втручань.
Львівські лікарі зробили унікальну операцію: роз’єднали сечову та статеву системи
Львівські лікарі пересадили нирку 4-річному хлопчику
Усе зроблено без жодного розрізу: у Львові провели операцію з допомогою робота Da Vinci
Уперше в Україні 13-річну дитину прооперував робот Da Vinci у Львові