На сімейну медицину Львівщині дадуть два мільйони гривень без конкретизації

17:17 1 березня 2016 р.

Профільний департамент ЛОДА попросив депутатів Львівської облради надати два мільйони гривень на розвиток сімейної медицини в нашій області.

Заклади охорони здоров’я області, центральні районні та центральні міські лікарні та поліклініки, «Обласна база спеціального медичного постачання» повинні отримати кошти для закупівлі медичного обладнання. Але про яке обладнання йдеться, чиновники в документах не зазначили.

За 2 млн. грн. з обласного бюджету профільний департамент ЛОДА обіцяє забезпечити 10 амбулаторій сімейної медицини необхідним обладнанням. Так оснащення закладів має зрости з 84% до 87%. Разом з цим програма повинна забезпечити збільшення показника закінченого лікування у сімейного лікаря з 74,5% до 77% та збільшення кількості населення, охопленого сімейною медициною, з 67,26% до 69,2%.

Про це інформує прес-служба "Об'єднання "Самопоміч".

"Нас просять виділити 2 млн. на медичне обладнання, але не вказують, яке саме. Пропонуємо припинити механізм ручного регулювання і розподілу коштів у всіх програмах, які ми сьогодні слухаємо і дійти до того, щоб кожна програма мала чіткий механізм розподілу коштів",– коментує голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Інна Свистун.

Крім того депутати зауважили, що в самій програмі немає механізму її реалізації, тільки пояснювальна записка. Навіть не вказано, за яким принципом розподілятимуть обладнання між районами. Лише зазначено, що збір заявок здійснює профільний департамент, згодом передає їх на комісію охорони здоров’я і за погодженням комісії департамент видає обладнання на заклади.

«Необхідно, щоб профільний департамент розробив положення про порядок проведення конкурсу і створив конкурсну комісію, в яку ввійдуть громадськість, депутати і обов’язково профільні заступники голів ЛОДА і ЛОР. Тоді можна буде говорити про прозорізть розподілу обладнання. В іншому випадку невідомо, хто отримає це обладнання», – додає депутат фракції «Самопоміч» Іван Собко.

56 депутатів дозволили надати 2 млн грн на закупівлю абстрактного обладнання. «Об’єднання «Самопоміч» не підтримало Програму розвитку сімейної медицини.


dailylviv.com

До теми

23:08 19 жовтня 2021 р.

Пацієнти з ускладненим ковідом очікують швидку по кілька годин: рекорд звернень за екстреною меддопомогою

Централь 103 впродовж останнього тижня практично щодня фіксує рекордне число звернень за екстреною медичною допомогою. На цей період припадає найбільша за всю історію української служби екстреної медичної допомоги кількість виїздів бригад. І найвище число госпіталізацій пацієнтів.

Рубрика: Медицина

20:02 19 жовтня 2021 р.

Критична ситуація з коронавірусом у лікарні швидкої допомоги Львова. Лікарі зняли відео

У Львові в клінічній лікарні швидкої медичної допомоги виникла складна ситуація через спалах коронавірусу. Зараз у реанімації перебуває 50 пацієнтів, які - в критичному стані.

Рубрика: Медицина

16:30 19 жовтня 2021 р.

Уже завтра можуть бути всі підстави для переходу Львівщини в червону зону, - ЛОДА

У Львівській області показник завантаженості ліжкомісць з киснем вже два дні перевищений. Якщо така ситуація спостерігатиметься і завтра, то є всі підстави для переходу області у «червону» зону.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу