Львівщина перевиконала вересневе завдання ВООЗ з вакцинації від коронавірусу: однією дозою

20:44 26 липня 2021 р.

ВООЗ хоче, щоб до вересня були вакциновані 10% населення світу, а на Львівщині сьогодні вже оперативно прозвітували про 12% щеплених. Але лише однією дозою.

З робочою поїздкою на Львівщині перебуває місія Всесвітньої організації охорони здоров’я на чолі з главою Представництва ВООЗ в Україні Ярном Хабіхтом. Сьогодні учасники місії зустрілися із заступниками голови Львівської ОДА Андрієм Годиком та Іваном Собком.

Про це повідомила пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.  

Ключовими питаннями зустрічі стали підготовка до можливої наступної хвилі ковіду, співпраця у протидії його наслідкам, продовження реформування охорони здоров’я в Україні та збільшення темпів вакцинації населення в області.

«Наше завдання на глобальному рівні - щоб до вересня 10% населення світу були вакциновані, а до грудня – 30%. У деяких країнах Європейського Союзу провакциновані вже 50-60% мешканців.

Ми повинні продовжувати надавати допомогу медичним працівникам, адже ці 18 місяців були дуже складними. Швидше за все на нас чекає ще 6-12 місяців такої ж ситуації – залежно від того на скільки успішно буде проведена вакцинація», - зазначив Ярно Хабіхт.

Як розповів Андрій Годик, особливо важким був 2020 рік, адже на Львівщині багатьом містам, де завжди відпочиває багато туристів (Львів, Моршин, Трускавець, Східниця), карантин завдав відчутного удару по економічній складовій.

Окрім того, учасники зустрічі обговорили зростання смертності у світі від хвороб, які до появи ковіду, були і залишаються найбільш небезпечними.

«У Європі дуже багато молодих жінок помирають від раку грудей і шийки матки, бо немає ранньої діагностики. Зараз ключове питання – збалансувати боротьбу з ковідом і не забувати про інші хвороби. Ми аналізували поняття надлишкової смертності і можемо відзначити її високий показник від серцево-судинних захворювань та онкології», - зазначив Ярно Хабіхт.

«На Львівщині фіксуємо велику кількість важких запущених форм онкозахворювань, що пов’язано безпосередньо з тим, що первинна ланка не так ефективно працювала на виявлення захворюваності протягом 2020 року, оскільки основний ресурс задіювався для боротьби з новим ще не вивченим тоді захворюванням – ковідом», - повідомив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

На зустрічі обговорили також реформування первинної ланки надання медичної допомоги в Україні. Голова представництва ВООЗ зауважив, що важливим є врахування позиції сімейних лікарів та їх бачення організації процесу власної роботи.

Після зустрічі також відбувся брифінг щодо перебування на Львівщині місії Представництва ВООЗ в Україні.

Львівщина перевиконала вересневе завдання ВООЗ з вакцинації від коронавірусу: однією дозою

У Львівській області вакцинували майже 303 тисячі населення або 12% від загальної кількості: треба ще 63%

dailylviv.com

До теми

15:07 25 вересня 2021 р.

У стаціонарах Львівщині зростає кількість пацієнтів з коронавірусом, - експертка з пульмонології

Зростає поступлення пацієнтів з коронавірусом у стаціонари. В основному – це невакциновані люди, які мають запущену супутню патологію: неконтрольований цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, а також проблеми з щитовидною залозою, онкологічні захворювання чи наявність вже перенесених.

Рубрика: Медицина

20:29 24 вересня 2021 р.

Не шкодить: перша доза - Moderna, друга - Comirnaty/Pfizer, - Когут

Найближчим часом на Львівщину не очікується поставка вакцини «Модерна». Проте, без жодних застережень, особи, які отримали першу дозу цією вакциною, другу дозу можуть отримати вакциною «Комірнаті» (Пфайзер), якої в області є достатня кількість.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу