Лікарі швидкої захворіли через ріст утричі невідкладних операцій

22:27 14 травня 2020 р.

Фото до новини

Генеральний директор клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова Олег Самчук розповів, що упродовж останніх трьох тижнів 56 медичних працівників з різних відділень захворіли на коронавірус. Деякі з них вже одужали й повернулись до роботи.

Про це інформує пресслужба ЛМР.

Олег Самчук зауважив, що ця ситуація була прогнозована, попри те, що в лікарні суворо дотримуються правил карантину і усіх вимог роботи в період пандемії. Адже лише кількість невідкладних операцій у цій лікарні за період карантину зросла втричі.

«На сьогодні маємо 56 медичних працівників — молодші медичні сестри, медичні сестри і лікарі, які захворіли на коронавірус. Це пов’язано з тим, що вони лікували велику кількість пацієнтів, яких привозять до нас зі Львова і Львівської області. Адже зараз ми єдина ургентна лікарня, яка цілодобово приймає пацієнтів: щодня в нас близько 600−650 пацієнтів, і це інфаркти, інсульти, шлунково-кишкові кровотечі, і частина з цих пацієнтів мають коронавірус. Але так, як вони поступають в невідкладному стані, то ми повинні їм допомогти, незважаючи на те, що вони можуть мати коронавірус. Тому, на жаль, наші медичні працівники також інфікуються.

Ці 56 працівників захворіли впродовж останніх трьох тижнів. Але вже є медичні працівники, які пролікувались і одужали, тому виходять на роботу. Цей процес насправді неминучий, і медичні працівники будуть хворіти, це прогнозовано. Тому що вони несуть важку нішу, лікуючи в цей час пацієнтів з коронавірусом і допомагаючи хворим. Ці захворілі працівники — з різних відділень лікарні, і слід розуміти, що частина з них захворіла від пацієнтів, які перебували в лікарні, а частина захворіла, контактуючи по місту з іншими пацієнтами, які мали коронавірус, тому що послаблення карантинних заходів призвело до збільшення захворілих.

В нашій лікарні працює близько 2 тисяч працівників, які надають допомогу по різних напрямках. І з першого дня введення карантинних заходів по Україні, наші медичні працівники працюють у вахтовому режимі — тобто половина є вдома, а половина на роботі, і потім через 14 днів вони змінюються, і так безперервно, щоб відділення працювали постійно.

Лікарня постійно перебуває в режимі посиленого санітарно-епідеміологічного контролю: постійно обробляється дезинфікуючими засобами, окроплюються стіни, несучі поверхні тощо, також постійно медичним працівникам видаються засоби індивідуального захисту, за що ми вдячні міській раді, депутатам і благодійникам, які виділили на це кошти, і ці засоби ми постійно оновлюємо", — пояснив Олег Самчук, генеральний директор міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги.

Також він зауважив, що пандемія коронавірусу є по всій Україні, тож в багатьох лікарнях медичні працівники теж, на жаль, інфікуються цією недугою, й лікарні швидкої допомоги — не виняток.

«Ми довго трималися, але цей процес неминучий. Тому велика шана нашим медичним працівникам, які в цей складний час працюють для пацієнтів. Також велике прохання до депутатів міської ради прийняти рішення виділити кошти на підвищення заробітних плат медичним сестрам, санітаркам і лікарям. Зараз кількість операцій зросла втричі, ми лікуємо величезну кількість людей, які мають ургентну патологію», — додав Олег Самчук, генеральний директор міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги.

Нагадаємо, якщо впродовж трьох днів позитивних тестів на Covid-19 буде понад 23%, то міський голова ЛЬвова прогнозує відновлення карантину.


Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини