Гроші ВІЛ-інфікованим дітям Львівщини дали після погроз депутатам труною

17:34 9 березня 2016 р.

Депутати Львівської обласної ради погодилися надати кошти на допомогу ВІЛ-інфікованим дітям тільки після того, як громадські активісти принесли під стіни облради труну.

Про це сьогодні, 9 березня, під час прес-конференції на тему: "Комплексна програма надання медичної допомоги мешканцям Львівської області на 2016 рік: соціальний компонент", яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства, соціального захисту, молодіжної політики, фізичної культури та спорту Львівської обласної ради Михайло Гичка. 

- Вони дуже настрашилися. Переконувати комісію охорони здоров’я було легше. А ось в сесійній залі було дуже важко переконати депутатів. І я пізніше страшив депутатів: «Ви бачили труну? То й до вас до хати будуть її приносити», - зізнався він. 

Керівник ЛОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Дмитро Тигач, зауважив, що члени їхньої організації готові були піти на більш радикальні дії, аби тільки ВІЛ-інфіковані діти отримали ці кошти.

- Ні. Я говорю не про перекриття доріг чи підпали. Ми готові були піднімати світову спільноту. Адже наші діти потребують фінансування і депутати мають брати на себе відповідальність, - каже він. 

За словами заступника директора департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації Оксани Соболь, неприбуткові організації, які бажають надавати соціальну допомогу ВІЛ-інфікованим дітям, повинні зголоситися на конкурс. 

- Наші вимоги до організацій будуть такі. Вони мають працювати у Львівській області. Сфера їхньої діяльності має відповідати напрямку цього проекту і мати досвід роботи хоча би рік. І організація не повинна боргувати за оренду приміщення чи комунальні послуги, - каже вона. 

Документи, які потрібно подати: заява, копія свідоцтва про реєстрацію громадського об’єднання, копія статуту громадської організації, копія рішення органу державного фіскального органу про включення цієї громадської організації до реєстру неприбуткових установ та організацій, копію податкових звітів за попередні два роки, опис та кошторис витрат, необхідних для виконання проекту, інформація про свою діяльність, виписка з ДРФО і листи-підтверження від інших громадських організацій, які будуть залучені в проект. 

- Переможець буде змушений щомісяця звітувати про використання коштів, - попередила Оксани Соболь. 

 

Довідка від організатора - ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»

Упродовж двох років представники Львівської обласної державної адміністрації та ЛОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» спільно працювали над формуванням програми з протидії ВІЛ/СНІДу у Львівській області, яка як один з компонентів увійшла до «Комплексної програми надання медичної допомоги мешканцям Львівської області на 2016 рік». Результатом співпраці стало включення соціального компоненту – 136,8 тис. грн. на підтримку ВІЛ-інфікованих дітей області, що є першим позитивним прецедентом в Україні.Львівська область за захворюваністю на ВІЛ-інфекцію/СНІДу посідає сьоме місце в Україні. Під медичним спостереженням в ЛОН СНІДу перебуває 2993 дорослих, з них – 918 в стадії СНІДу, та 251 дитина, з них з підтвердженим статусом – 48. Антиретровірусну терапію отримують – 1122 дорослих і 46 дітей. 

У 2015 році на облік взято 454 нових пацієнти. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dailylviv.com

До теми

17:23 30 червня 2022 р.

Польська страхова компанія пожертвувала 1 млн злотих на реабілітаційний центр у Львові

Компанія однією з перших зголосилася фінансово підтримати будівництво Національного реабілітаційного центру «Незламні» у Львові. А сьогодні - задекларувала переказ 1 млн злотих на реалізацію цього проєкту. Відповідний меморандум про співпрацю підписали член Правління Групи PZU S.A. Ернест Бейда та генеральний директор КНП «Перше Територіальне Медичне Об'єднання м.Львова» Олег Самчук.

Рубрика: Медицина

16:51 29 червня 2022 р.

У Львові хірург Роберто Брамбілла допоміг поставити на ноги 15-річного Артема, який потрапив під ракетний удар на вокзалі Краматорська

Відомий італійський хірург Роберто Брамбілла з початком повномасштабного вторгнення росії прибув до Лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова (колишня міська дитяча лікарня), аби допомагати лікувати поранених діток. Зокрема, завдяки його роботі вдалось врятувати життя 15-річного Артема, який отримав важкі травми під час ракетного удару у вокзал Краматорська.

Рубрика: Медицина

16:45 27 червня 2022 р.

Львівські лікарі двотижневому хлопчику сформують штучний стравохід

Новонароджений Данилко народився із порушеним ковтанням. Після проведених обстежень у нього діагностували одну із найважчих вад розвитку – атрезія стравоходу. Хлопчик уже переніс кілька операцій, проте у майбутньому на нього чекає його головне оперативне втручання.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу